Göğüs Ağrısı İçin Hangi Doktora Gidilir ?

Göğüs Ağrısı İçin Hangi Doktora Gidilir ?
15 Haziran 2017 tarihinde eklendi, 239 kez okundu.

Göğüs ağrısı için hangi doktora gidilir ? Göğüs ağrısına hangi poliklinik bakar ? Göğüs ağrısı için hangi bölüme gidilir ?

Göğüs Ağrısı İçin Hangi Doktora Gitmeliyim ?

Göğüs ağrısı nedir, nedenleri, belirtileri ve tedavisi ile ilgili bilgileri aynı zamanda göğüs ağrısına hangi bölüm bakar sorusunun cevabını bu konumuzda öğrenebilirsiniz.

Göğüs Ağrısı Nedir ?

Göğüs ağrısı, belki de kalp krizinin en büyük sebebidir. Göğüs ağrısının çok ciddiye alınmaması sonucu daha da büyüyen bu ağrı ileri bir seviyede kalp krizinin belirtisi olarak karşımıza çıkabilir.

Göğüs Ağrısı Nedenleri

Göğüs kafesine alınan darbeler, kaburgaların kırılması, romatizma hastalıkları, kaslarda meydana gelen zedelenme, göğüs boşluğunda batma olayı gibi nedenler göğüs ağrısının temel nedenleri arasındadır. Ayrıca normal hayatın koşuşması sırasında yaşanan zorluklar, sıkıntı, stres gibi durumlarda göğüs ağrısı için tetikleyici nedenlerdir. Akciğer iltihaplanması, zatürre, solunum yolu iltihaplanması,  mide gazı, mide ülseri, gastrit gibi diğer nedenlerde dolayı olarak göğüs ağrısının yaşanmasına neden olan etmenler arasında yerini alır. Panik atak, aşırı sinirli olan kişilerde de ayrıca göğüs ağrısı için neden oluşturmaktadır.

Göğüs Ağrısı Belirtileri

Enfeksiyon sonucu göğüs ağrısı yaşanmasına bağlı bazı belirtiler vardır. Bu belirtiler ise öksürük, sıklıkla balgam çıkarma, burun tıkanıklığı gibi belirtilerdir. Derin bir şekilde alınan nefeste ağrıların yaşanması, daha sonra hafif sızlamaların meydana gelmesi de diğer belirtilerdendir. Daha sonra kalp nedenli göğüs ağrılarında ise belirtiler arasında nefes darlığı, soluk alıp vermede zorluk çekme gibi durumlar yaşanır. Kanser nedenli göğüs ağrılarında da deride şiddetli bir şekilde yanma olayı meydana gelir. Kalp sıkışması gibi belirtilerde aynı şekilde göğüs ağrılarının belirtileri arasındadır.

Göğüs Ağrısı Tedavisi

Göğüs ağrıları için tedavi amaçlı ise yapılması gereken ağrının nedenini bulmaktır. Göğüs ağrısına neden olan etmene göre tedavi yapmak her zaman daha iyi olacaktır.

  • Göğüs ağrısı için en iyi ilaç ise sarımsaktır. Sarımsağın suyunu çıkartalım. Daha sonra bu suyu yarım çay bardağı sıcak suyun içine katalım. Bu suyu her gece yatmadan önce içtiğiniz zaman göğüs kısmında meydana gelen ağrılar için kesin çözüm sunacaktır.
  • Daha sonra göğü ağrısı için her sabah aç karna bir kaşık zerdeçal alınız. Aynı şekilde zerdeçalda göğüs kafesinde meydana gelen ağrı için ağrı kesici bir özelliği vardır.
  • Bir bardak süte veya bir bardak suya bir kaşık acı biber katınız. Daha sonra bu karışımı içiniz.
  • Göğüs ağrısı sırasında birkaç yaprak fesleğen çiğneyiniz. Fesleğen sayesinde göğüste meydana gelen ağrı son bulacaktır.

Göğüs ağrısı için hangi doktora gitmeyelim ? Göğüs ağrısı hangi bölüme girer diye soruyorsanız göğüs hastalıkları bölümüne gitmelisiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git