Gliserin Kulak Damlası Günde Kaç Damla ?

Gliserin Kulak Damlası Günde Kaç Damla ?
17 Ağustos 2017 tarihinde eklendi, 310 kez okundu.

Gliserin kulak damlası günde kaç damla ile ilgili merak ettiklerinizi konumuzu inceleyerek öğrenebilirsiniz.

Gliserin Kulak Damlası Nedir ?

Gliserin kulak damlası, kulak içinin daha kolay ve hızlı bir şekilde temizlenmesini amaçlamaktadır. Kulak temizliği işleminde gliserin kullanmak kirleri yumuşatarak bu işlemi daha az acısız hale getirir. Bu tip işlemlerin yapılış ve kullanım şekli oldukça büyük önem taşımaktadır. Gliserin kulak damlası, özellikle kulak içerisinde biriken ve giderilmesi güç kirler için kullanılmaktadır. Kirlerin birikimi duyma kayıplarına kadar ilerleyebilir. Gliserin kullanmadan önce kulak kepçesi temizliğinin yeteri kadar iyi olup olmadığına dikkat edilmelidir.

Gliserin Kulak Damlası Kullanımı

Gliserini saklarken ne buzdolabı gibi fazla soğuk bir ortamda ne de güneş gören sıcak ortamlarda olmamasına özen gösterin. Uygun oda koşullarında serin ve kuru yerde muhafaza etmeniz gerekmektedir. Açıldıktan kısa süre içerisinde tüketilmeli, kısaca dolapta yıllandırılmamalıdır. Gliserinin içeriği kullanım açısından önem taşımaktadır. İçeriğinde bulunan yağlar sayesinde yalnızca kulak içi temizlemek için değil, orta ve dış kulak enfeksiyonlarına bağlı kulak ağrıları için de kullanılması önerilen damladır.

Gliserin Kulak Damlası Günde Kaç Damla Kullanılır ?

Kulak içerisine iki ya da üç damla kadar damlatmak ağrının sonlanmasına yardımcı olacaktır. Bu işlemleri yaparken bilen bir kişiden yardım almak daha büyük sorunlarla karşılaşmamanız adına önemli olacaktır. Gliserin kulak damlası doktor kontrolünden temizlemeden önce kullanılması söylenilir. Günde üç defa fakat yeterli geliyorsa iki defa her kulağa on damla şekilde kullanılması tavsiye edilir. Kullanım dozuna dikkat edilmeli ve eğer doktorun farklı bir kullanım şekli önerdiyse ona uyulmalıdır aksi halde kulak içi pisliği gibi sorunlarla karşılaşılabilir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git