Girne Limanı – Kıbrıs

Girne Limanı – Kıbrıs
22 Haziran 2017 tarihinde eklendi, 494 kez okundu.

Hiç şüphesiz ki Girne’nin en güzel ve en özel yerlerinden biri Girne Yat Limanı’dır. Her karışında tarihten izler taşıyan, Venedik yapı eski evleri, tavernaları ve restoranları bünyesinde barındıran bir yer. Yazın gelmesi ile birlikte balıkçı tekneleri ile dolan marina huzurlu saatler geçirmenize olanak sağlamakla birlikte şehrin ünlü yapılarından Girne Kalesi’ni görme şansına da sahip olursunuz. Kıbrıs’ın liman kenti olan Girne, Kıbrıs’a özgü yemeklerin beldesidir ve dünya mutfağından her çeşit yemeğin bulunabileceği, bölgede her damak zevkine hitap edebilecek menülerin mevcut olduğu bir kenttir.

Girne Yat Limanı Gezisi

Girne’nin başta gelen eğlence merkezleri arasında yerini almış olan liman, restoranları, barları, cafeleriyle her bütçeye hitap edebilen bir yer olma özelliği taşır. Marinada içkilerinizi yudumlarken hoş sohbet edebilir, Akdeniz’in ılıman iklimi eşliğinde marinadan kaleye çıkabilir, dostlarınızla günbatımını izleyebilirsiniz. At nalı şeklindeki görüntüsü ile Kıbrıs’ta yer alan uğrak mekanlardan n-biri olan Girne Limanı’nda, yaz akşamları yabancı ve yerli turistlerle dolup taşan sokaklarda canlı müzik eşliğinde balık restoranlardan yemeğinizi yiyebilir, sevdiklerinizle marinanın tadını doyasıya çıkarabilirsiniz. Her yıl düzenlenmekte olan Akdeniz Yat Rallisine ev sahipliği yapmış olan limanda sosyal ve kültürel kimliğinizi geliştirebilir, yeni dostluklar edinebilirsiniz. Limanı gezdikten sonra beş dakika uzaklıkta bulunmuş olan Girne çarşısından sevdiklerinize hediye alabilirsiniz.

Firmaların düzenlemiş olduğu turlara katılarak ya da yat kiralayarak marinayı gezerken aynı zamanda gezi yatları ile açılma olanağı sahip olabilirsiniz. Ancak gezi yatları ile açılma fikrinde karar kıldıysanız mutlaka rezervasyon yapmanızı öneriyoruz. Çünkü gezi turlarında yaşanan yoğunluk yat gezisi fikrinizin suya düşmesine neden olabilir. Firmalar yaklaşık olarak 30 TL ücret karşılığında yat turu hizmeti vermektedir. Ayrıca vermiş olduğunuz bu ücrete yemekte dahil. Akdeniz’in serin suları üzerinde enfes balıklar sunan turlar, hem gözlerinizin, hem de midenizin şölen yaşamasına olanak sağlayacak.

Girne Limanı Nerede, Nasıl Gidilir?

Adres: Girne Yat Limanı Küpdemir Sokak – Girne / Kıbrıs

Nasıl Gidilir?: Lefkoşa ve Gazimagusa’dan makul ücretlerle sizi Girne Yat Limanı’na taşıyacak olan kamu ulaşım servisleri yer almaktadır. Bağımsız seyahat edenler ise yeterli miktarda bulunan işaret tabelaları ile yat limanına kolaylıkla ulaşabilir.

Yaklaşık Uzaklık: Lefkoşa’dan 26 km. – Gazimağusa’dan 80 km.

Tel:+90 392 81 56002

Benzer Yazılara Göz Attınız Mı ?
Sayfa başına git