Genital Bölgeye Vazelin Sürülür Mü ?

Genital Bölgeye Vazelin Sürülür Mü ?
9 Ocak 2017 tarihinde eklendi, 1.261 kez okundu.

Genital bölge, bayanlar için üreme sağlığı ve kadın sağlığı açısından en önemli bölge olduğundan hijyeni de oldukça önemlidir. Genital bölge, bayanların en hassas bölgesidir. Hijyen açısından oldukça önemli olan bu bölge, çok hassas olduğu için mikrop kapma konusunda da dikkat edilmesi gereken en önemli bölgedir. Peki, genital bölgeye vazelin sürülür mü?

Genital bölgeye vazelin sürülebilir. Ancak dış kısmına sürülmesi daha doğrudur. İç kısmı dikkat edilmesi gereken en önemli yerdir. Vazelin sürülmesi, genital bölgeyi kararmalara karşı da korur. Sadece dikkat edilmesi gereken husus, vazeline karşı alerjinizin bulunmamasıdır.

genital-bolgeye-vazelin-surulebilir-mu

Genital bölgeye kolonya, parfüm, deodorant, kimyasal içeren kremler, sprey tarzı maddeler sürüldüğünde vajinal bölgede bazı sorunlar ortaya çıkar. Bu sorunlar, kaşıntı, kızarıklık, şişlik, alerjik reaksiyonlar, yanma gibi sorunlardır. Fakat en önemlisi ise iltihap kapmasıdır. Genital bölgenin iltihap kapması bazı hastalıklara da davetiye çıkarmaktadır.

Bütün bunlar göz önüne alınarak genital bölgenin temizliğine gereken önemi vermeniz gerekir. Sık sık temizliğini yapmalısınız. Vajinal duş, pamuklu iç çamaşırı giymek, kimyasal ürünlerden uzak durmak gibi şeyler bu temizliklerin başında gelmektedir.

Genital bölgeye vazelin sürülür mü ? Peki, bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ? Düşüncelerinizi konu altında yer alan yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git