Genital Bölgeye Kolonya Sürülür Mü ?

Genital Bölgeye Kolonya Sürülür Mü ?
9 Ocak 2017 tarihinde eklendi, 1.181 kez okundu.

Genital bölge, bayanların en hassas bölgesidir. Vajinal bölge, bayanlar için üreme sağlığı ve kadın sağlığı açısından en önemli bölge olduğundan hijyeni de oldukça önemlidir. Hijyen açısından oldukça önemli olan bu bölge, çok hassas olduğu için mikrop kapma konusunda da dikkat edilmesi gereken en önemli bölgedir. Bu bölgenin mikrop kapmaması için oldukça dikkatli olmak gerekir. Peki, genital bölgeye kolonya sürülür mü?

genital-bolgeye-kolonya-surulebilir-mi

Vajinal Bölgeye Kolonya Sürülmesi Zararlı Mıdır ?

Kolonya gibi kimyasal maddeleri genital bölgeye kesinlikle temas ettirmemelisiniz. Kimyasal maddelerin böyle bölgelerde zararları oldukça büyüktür. Sürekli temiz kalması gereken genital bölge temizliği, hastalıklar açısından da önemlidir. Genital bölgeye kolonya, parfüm, deodorant, kimyasal içeren kremler, sprey tarzı maddeler sürüldüğünde genital bölgede bazı sorunlar ortaya çıkar. Bu sorunlar, kaşıntı, kızarıklık, şişlik, alerjik reaksiyonlar, yanma gibi sorunlardır. Fakat en önemlisi ise iltihap kapmasıdır. Genital bölgenin iltihap kapması bazı hastalıklara da davetiye çıkarmaktadır.

Bütün bunlar göz önüne alınarak genital bölgenin temizliğine gereken önemi vermeniz gerekir. Sık sık temizliğini yapmalısınız. Vajinal duş, pamuklu iç çamaşırı giymek, kimyasal ürünlerden uzak durmak gibi şeyler bu temizliklerin başında gelmektedir.

Genital bölgeye kolonya sürülür mü ? Peki, bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ? Düşüncelerinizi konu altında yer alan yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git