Gece Uyurken Parmaklarım Uyuşuyor Neden ?

Gece Uyurken Parmaklarım Uyuşuyor Neden ?
16 Mart 2017 tarihinde eklendi, 189 kez okundu.

Gece uyurken parmaklarım uyuşuyor neden ? Gece uyku sırasında vücutta gün içinde olmayan birçok durum meydana gelebilir. Bunlardan en sık karşılaşılan sorun ise gece uyku sırasında parmakların uyuşmasıdır. Parmaklarda uyuşmanın en sık nedeni gün içinde yapılan aktivitelerdir. Gün içinde ellere ve parmaklara çok yüklenilmesi halinde gece uyku sırasında uyuşma durumu karşımıza çıkabilir. Bazı zamanlarda çok fazla el ve parmak hareketi yapıldığında yoğun bir kullanım sonucunda parmaklarda uyuşma durumu olabilir. Bu durum gece uyku sırasında dinlenme aşamasında meydana gelebilir. Parmaklarda hissizlik bunun yanı sıra karıncalanma ve uyuşma sorunu ortaya çıkabilir.

Gece uyku sırasında parmaklarda uyuşmanın diğer bir nedeni ise sıvı birikmesidir. Gün içinde yanlış beslenme, yetersiz beslenme gibi durumlarda B vitamini eksikliğine bağlı olarak parmaklarda uyuşma söz konusu olabilmektedir. Bu gibi durumlarda bol miktarda B vitamini içeren besinler tüketmelisiniz. Bu besinlerin yanı sıra uyuşmaları engellemek için doğru ve yeterli egzersizleri gün içinde tekrarlamalısınız. Tüm bu sebeplerin yanı sıra gece uyku sırasında parmaklarda uyuşma yaşanmasının diğer bir nedeni ise yanlış yatış pozisyonları ile ilgilidir.

Gece uyku sırasında eğer kol üzerine yatıldı ise burada ki kan akışı yavaşlayabilir. Buna bağlı olarak da ellerde ve parmaklarda uyuşma, uyuşmanın eşliğinde karıncalanma gibi sorunlar ile karşı karşıya kalınabilmektedir. Bunun yanı sıra aynı şekilde el üzerine yatıldığı vakitte parmaklarda uyuşma durumu söz konusu olabilir. Eğer ki her gün parmaklarda uyuşma söz konusu oluyorsa yatış pozisyonlarınızı değiştirmelisiniz. Bunun yanı sıra tüm bunlara rağmen parmaklarda uyuşma her gün görülüyor ise ayrıca deride kızarıklık morarma ve kararma gibi durumlar gözlemleniyor ise mutlaka uzman bir doktora giderek muayene olmalısınız. Bu durum farklı bir hastalığın habercisi olabilir.

Gece uyurken parmaklarım uyuşuyor neden ? Peki, bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ? Düşüncelerinizi konu altında yer alan yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git