Garip Anam, Çilekeş Anam… Sadece Annelere Ait Olan Doğaüstü 14 Özellik

Garip Anam, Çilekeş Anam… Sadece Annelere Ait Olan Doğaüstü 14 Özellik
25 Mart 2017 tarihinde eklendi, 195 kez okundu.

Sadece annelere ait bu doğaüstü özellik, hem şaşırtıcı hem de ilginç. Belki de sık sık karşılaştığımız bu özellikleri okuyunca çok şaşıracaksınız.

1. Kulak memesi kıvamının ne demek olduğunu bir tek onların bilmesi

Kulak memesi kıvamı kavramı  ilginç sadece annelere ait bir özellik. Dünyanın en iyi aşçısı, en iyi pastacısı  olun yine de kulak memesi kıvamını bilemez, tutturamazsınız.

2. En zor konularda bile babayı bir tek onların ikna edebilmesi

Genelde her konuda en son babalar duyar ve aile içerisinde eğer bir şey yapılacaksa ve baba şiddetle bu duruma karşı çıkmakta ise annenin babayı ikna etmesi çok basit

 

3. “O kız seni üzer” ya da “O çocuk başına bela olur” tarzı ileri görüşlülüğü

Bu lafı duymayan evlat sayısı çok azdır ve kesinlikle ya kız üzer ya da çocuk başına bela olur..kısacası annelerinizi dinleyin.

4. Evde hiçbir şey yokken çıkarttığı ziyafet sofrası

Bunu nasıl yapıyorlar bilmem ama ziyafet sofrası hazırlamada üstlerine yoktur.

5. Babaanneyle stratejik olarak savaşmayı bilecek kadar mareşal olmaları

En iyi savaşçılardır ayrıca. Hem kimse fark ettirmezler hem de işin üstesinden kolaylıkla gelirler. Dünyanın en gizli ajan savaşçılarıdır anneler.

6. İlkel silahları kullanmak konusundaki başarıları

Özellikle bu konuda uzmandırlar. Sıradan bir ev terliğinin nasıl bir silah olduğunu görmek istiyorsanız annenizi sinirlendirin.

7. Dünyada ilk defa gördüğü bir insanın röntgenini çekebilmeleri

Eğer bir insanı tanımak istiyorsanız annenizin önüne bir 10 dakika oturtun. Kesinlikle size en doğru yolu gösterecektir.

8. Gereğinden fazla dürüst olmaları

Hiç kırılırmış, üzülürmüş demezler. Çat diye ulu orta söylerler. Kahve yaparsınız ellerinizle fakat beceriksiz lafına maruz kalabilirisiniz.

9. Hiçbir ilaca gerek kalmadan elleriyle bir anda iyileştirmeleri

Kesinlikle ilaç kullanmadan her ağrıyı iyileştirme gibi bir sihirbazlıkları da vardır. Nasıl yapıyorlar bilinmez ama en iyi doktordan bile iyidir.

10. Yaşlarına göre evlatlarından daha enerjik olabilmeleri

Koca evi temizledikten sonra üstüne bir de çeşit çeşit yemekleri hazırlar. Kahvaltısı öğleni akşamı hepsi ayrı ayrı. Günler, alışverişler, daha neler neler… siz evlatlar azıcık yol yürüseniz ayaklarınız tutmaz olur.

11. Tam da aklınızdan geçen yemeği ona hiçbir şey söylemediğiniz halde yapıp önünüze koymaları

inanılmaz derecede altıncı hisse sahiptirler. Sizin herhangi bir istekte bulunmanıza gerek yok. Şöyle aklınızın bir köşesinden geçirin anında istekleriniz hazır bir şekilde anneniz tarafından önünüze konulmaktadır.

12. Dünyanın en tontiş insanıyken bir anda korkunç olabilmeleri

Çeşit çeşit maskelere sahip anneleri en sevimli hallerinden bir anda nasıl korkutucu hale geldiklerini hiçbir bilimsellik ortaya koyamaz galiba.

13. Sinirden delirecek gibi olduklarında dip köşe temizliğe girişmeleri

Zaten temiz ve derli toplu olan bir evden anneler sinirlendiğinde dünyanın tozu toprağı çamuru çıkar. Parmağını çıtlattığında bir sihirbaz gibi o toz bezi anında nasıl beliriyor hala çözülebilmiş değil.

14 . Sadece bakışlarıyla paragraflarca emir ve direktif verebilmeleri

Ağzını açıp tek bir kelime söylemeden sayısız emirler verebilen tek canlı türü yine annelerdir. Bir bakışından çay mı koymalısın, terlik mi getirmelisin yoksa azar mı işiteceksin hepsini anlatabilirler.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git