Fuar İzmir – Gaziemir / İzmir

Fuar İzmir – Gaziemir / İzmir
22 Haziran 2017 tarihinde eklendi, 317 kez okundu.

Fuar İzmir ya da diğer adıyla Yeni Fuar İzmir, İzmir ilinin Gaziemir ilçesinde yer almaktadır. Türkiye’nin en büyük ve en kapsamlı fuar kompleksi olarak inşasına başlanan Fuar İzmir, 25 Mart 2015 tarihinde ziyaretçilerine kapılarını açmıştır.

Sektörde yeni katılımcılara yeni iş kapıları açmak amacı ile harekete geçen İzmir Büyükşehir Belediyesi, inşasına tamamı kendi doğal kaynakları ile yapılan il etap sayesinde büyük bir adım atmış oldu ve devamında 2. Etap için katılımcılara tam bir kompleks projesi sunabilmek adına otel ve kongre merkezi için büyük çaba sarf etti. Alan büyüklüğü ve kapsamlı yapısı ile adından söz ettiren Fuar İzmir, ulaşım açısından da oldukça merkezi bir konumda yer almaktadır. Fuar İzmir, şehir merkezine 15 dakika, İzmir Adnan Menderes Havaalanına 10 dakika mesafede yer almaktadır.

Alışagelmiş fuar alanlarından farklı yapısı ve büyüklüğü ile dikkatleri fazlasıyla üzerine çekmeyi başarmış olan Fuar İzmir, sadece Türkiye’nin değil dünyanın da fuar başkenti olmaya aday bir yapıya sahiptir. Günümüzde Türkiye’de düzenlenen en büyük fuar organizasyonu olan Marble – Uluslararası Doğal Taş ve Teknoloji Fuarı iddialı bir başlangıç yapan Fuar İzmir bu organizasyon ile adını duyurmayı başardı.

Fuar İzmir, müthiş mimari yapısı ile adından sıkça söz ettireceğe benziyor. Giriş kısmına inşa edilmiş olan 14 katlı seyir kulesi fazlasıyla dikkat çekmekte olan bu fuarda ayrıca, 12 bin metrekarelik fuar sokağı ve 865 metrekarelik seminer salonu yer almaktadır. Bu büyük salonda ayrıca kafetarya, restoran, idari binalar yer almaktadır. Binada yer almış olan sergi holleri, seminer salonları, geniş parklı otopark ve sosyal donatı alanları uluslararası standarttadır ve meydan amfi tiyatro şeklinde tasarlanmıştır. Fuar alanı için kullanılan 34 bin ton demir ile 5 adet eyfel kulesinin yeniden inşa edilebileceği konuşulan bu büyük yatırımın, kentin gelişen fuarcılık potansiyeline cevap verebilmesi adına çalışmalar tüm hızıyla devam etmektedir.

Fuar İzmir Nerede, Nasıl Gidilir?

Telefon: 0232 497 10 00

Araç ile: İzmir’e giriş yaptığınızda yönünüzü Gaziemir’e çevirip ilerleyin.

Otobüs ile:  Aşağıda yer almış olan otobüs seferlerinden birini tercih ederek Fuar İzmir’e ulaşabilirsiniz.

610 NO’LU FUAR İZMİR – GAZİEMİR SEMT GARAJI HATTI

650 NO’LU FUAR İZMİR – F.ALTAY AKTARMA HATTI (ÇEVRE YOLU)

630 NO’LU FUAR İZMİR – HALKAPINAR METRO HATTI (Karabağlar – Eşrefpaşa – İkiçeşmelik – Mürselpaşa Bulv. )

92 NO’LU FUAR İZMİR- ÜÇYOL METRO ( Aktepe Mah. – Karabağlar – Halide Edip Adıvar Cad. )

Not: Yakın zamanda açılması planlanan Metro hatlarıyla da Fuar İzmir’e ulaşım sağlanacak.

Benzer Yazılara Göz Attınız Mı ?
Sayfa başına git