Fransız Sokağı – Beyoğlu / İstanbul

Fransız Sokağı – Beyoğlu / İstanbul
4 Kasım 2017 tarihinde eklendi, 390 kez okundu.

İstiklal Caddesi’ne çıktığınızda gününüzü anlamlı kılmak isterseniz sizi bu sokağa davet ediyoruz. İsminin tam anlamıyla sizlere Fransız kültürünü, tarzını ve sokaklarını yaşatmak için düzenlenmiş bu yeri mutlaka ziyaret etmelisiniz. Neden derseniz burayı detaylı bir şekilde ele alalım.

Fransız kültürünün romantik havasını yansıtacak şekilde dizayn edilmiş bir sokak. Tenteli kafeleri, sevimli, küçük görüntüsüyle farklı bir havası vardır. Resmi adı Cezayir Sokağı olan bu sokak Galatasaray Lisesi’nin arka sokağında bulunuyor. Ulaşımı çok kolay yol üzerindedir. Gün boyu pek çok insan tarafından ziyaret edilen bu sokak bir kültürü yansıtması bakımından özel bir yeri vardır. Sürekli aynı tarz kafelerden sokaklardan sıkılmışsanız yeni bir şeyler keşfetmeniz için bir fırsattır.

Fransız Sokağında Neler Yapılır ?

Sokak kültürel bir sokak olmasına rağmen genelde Fransız kültürünü merak edenlerden çok romantik havasından dolayı çiftlerin buluşma noktasıdır. Küçük kafelerinde oturup sokağın güzelliğinin tadını çıkarabilirsiniz. Kafelerde bir şeyler içerebilirsiniz. Gündüz tam olarak ruhunu anlayamadıysanız mutlaka gece uğramanızı tavsiye ederim. Akşamları yapılan hoş bir tarz ışıklandırmayla gerçekten içinizi ısıtan samimi bir ortama dönüşecektir. Son zamanlarda ilk günki kalitesini kaybettiği düşünülmektedir. Ama yine de gidilmeye değer bir yerdir. Sokakta yürürken farklı kafelerden gelen Fransız müzikleri ortamı görülmeye değer yapan sebeplerden biridir.

Fransız Sokağı Fiyatlar

Doğruyu söylemek gerekirse sokağın en kötü yanı bu. Fiyatlar aşırı yüksek. Mekanın ambiyansından, yiyeceklerin ve içeceklerin sunum şeklinden dolayı kafede çok fazla bir şeyler tüketmeniz cebinizi yakabilir. Görüntülerinin ve tarzlarının farklılığını fırsat bilen bu kafeler aşırı fiyatlarına rağmen gün boyu kalabalıktır ve pek çok müşterisi vardır.

Fransız Sokağı Mekanlar

Öncelikle en farklı mekanı Mahzen Şarap Evi. Eğer şarap seviyorsunuz bu mekan tam size göre. Her yerde bulamayacağınız bu yeri kesinlikle tavsiye ediyorum. Şaraplarının lezzeti bambaşkadır. Burada sevdiklerinizle şarap tadabilirsiniz. Bir diğer mekan önerimiz ise Magic House. Canlı müziği diğer kafelere göre çok daha güzel ve dışarıda oturmak için güzel bir mekana aynı zamanda da içeride barı olan bu kafenin konaklama hizmeti de vardır.

Fransız Sokağı Nerede, Nasıl Gidilir ?

Adres: Cezayir Çıkmazı Sokağı hemen Galatasaray Lisesi’nin arkasıdır, Beyoğlu /İstanbul

Metro veya metrobüsle Taksim’e geldikten sonra Galatasaray Lisesi’ne kadar yürüyün ve lisenin yan sokağından sağa dönün. Beş dakika kadar daha yürüdükten sonra kolayca ulaşacaksınızdır.

Arabayla gelmeyi tercih ederseniz Odakule’ye gidin ve aracınızı kapalı otoparka bıraktıktan sonra yürüyerek gidebilirsiniz.

Benzer Yazılara Göz Attınız Mı ?
Sayfa başına git