Fotoğraflarda Kusursuz Çıkmanızı Sağlayacak, “Keşke Önceden Bilseydim” Diyeceğiniz 13 Tüyo

Fotoğraflarda Kusursuz Çıkmanızı Sağlayacak, “Keşke Önceden Bilseydim” Diyeceğiniz 13 Tüyo
1 Nisan 2017 tarihinde eklendi, 500 kez okundu.

Özellikle de selfie manyağı olduğumuz son zamanlarda fotoğraflarda harika görünmek çok önemli. Bu olmadı, dur bir tane daha, birde böyle derken bir beğenemeyiz kendimizi. Ama bakın, fotoğraflarda mükemmel görünmek için ünlü fotoğrafçılar ve makyöz uzmanları neler diyor:

1. İlk önce gözler.

Makyöz uzmanları, makyajda önce gözler diyor. Göz kapaklarına sürülen farların yüze dökülüp kötü bir görüntü olmasına engel olmak adına ilk aşama göz makyajı olmalı(ymış).

2. Siyah bir kalem…

Göz kapağı hattınıza süreceğiniz siyah kalem ile göz hattınızı daha belirgin bir hale getireceksiniz.

3. Bol maskara…

Kirpiklerimiz için sürdüğümüz maskara tabi ki önemli ama birde bunu nasıl sürdüğümüz var. Maskarayı bol bol sürmek kirpiklerimizi iyice gün yüzüne çıkartacaktır. Ama birde şu var; maskara sürdükçe birbirine yapışan kirpikler. İşte bunu engellemek için ise en son temiz bir fırçayla geçip , birbirinden ayrılmalarını sağlayabiliriz.

4. Kaş farı…

Kaşlarımızda illaki boşluklar olacaktır. İşte bu dalgalı görüntüden kurtulmak için kaş farı veya kalemi kullanmalıyız.

5. Göz pınarlarına dikkat!

Normalde gözlerimi daha iri görünsün diye göz pınarlarımıza açık tonda parlak far süreriz bir miktar. Fakat bu işlem kameralar karşısında pek de hoş durmuyormuş hanımlar.

6. Kapatmalı.

Kullandığınız fondöten kapatıcılık özelliğinin hakkını vermeli. Bununla yetinmeyip yanında birde size ışıltı versin ki daha canlı bir ciltle görünün.

7. Lambaların aydınlatması bana yeterli demeyin.

Kontür ve aydınlatma işlemi ise sizi fotoğraflarda mükemmel gösteren bir diğer adım. Önceden pek alışık olmadığımız fakat son zamanlarda herkesin uyguladığı şu kontür işlemi. Aslında bunu becerebilmekte büyük marifet.

8. Hafif vuruşlar…

Bazen allık işlemini fazla abartıyoruz galiba. Hal böyle olunca ortaya komik görüntüler çıkıyor. Bu komik görüntülere mahal vermemek için, yanaklarımızı bir iki fırça darbesiyle hafifçe renklendiriyoruz. Hem doğal hem de canlı bir görünüm.

9. Nemlendirin.

Ruj ise yüzümüze anında renk verir. Renk seçimimiz kadar sağlıklı uygulamamızda önemli. Kuru dudaklara sürülen ruj illaki pütürlü duracaktır. Ama ruj sürme işleminden önce dudaklarımıza bir miktar nemlendirici sürersek bu durum ortadan kalkar.

10. Bantlardan yardım alın.

Şimdi söyleyeceğimi belki birçoğunuz daha önce duymadı. Ama ünlü makyöz uzmanlarının hep uyguladıkları bir teknik; fazla makyaj artıklarını bant ile yüzden alma! Göz makyajını önce yapmayı unuttunuz sona kaldı, olsun dert değil. Eğer ki yüzünüze far tozları, rimelden düşen veya kalemden dökülen parçacıklar varsa bunları bir bant yardımıyla toplayabilirsiniz. Ben uydurmuyoruum, ünlü makyöz uzmanları söylüyor. E vardır bir bildikleri dimi?

11. Beyazı arkanıza alın.

Fonun beyaz olması daha aydınlık bir ortam oluşturacaktır. Sizin de daha ön planda olduğunuz..

12. Profil önemli…

Kendinizin farkına varın ve hangi açıdan daha güzel çıktığınızı bulun. Sonuca göre bir daha ki fotoğraflarda o açıyı kullanır ve on numara çıkarsınız.

13. Olmazsa olmazı

İçten, sıcacık bir gülümseme aslında birçok maddeyi saf dışı bırakabilir 😉

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git