Fırında Patates Kaç Dakikada Pişer ?

Fırında Patates Kaç Dakikada Pişer ?
4 Ocak 2017 tarihinde eklendi, 1.586 kez okundu.

Fırında patates kaç dakikada pişer ? Bilirsiniz ki patates sofraların vazgeçilmezidir. Patatesleri pişireceğiniz kalıbın üzerine dayanıklı alüminyum folya ile kapatarak fırına sürün. Fırının derecesini 170’e getirin ve 40 dakika kapağı hiç açmadan pişirin ve daha sonra folyadan çıkardıktan sonra bir kaç dakika kadar pişmesi için fırında bekletin. Bıçak ya da çatal yardımı ile pişip pişmediğini kontrol edebilirsiniz.

Patates Pişirmenin Püf Noktaları

Her patates aynı değildir. Dışı çıtır içi yumuşak bir patates elde etmek için ünlü patateslerden tercih edebilirsiniz. Patates almadan önce patatesin cinsini mutlaka öğrenip de almanız gerekir.

Fırında patatesin çıtır olması için seçeceğiniz yağ da önemlidir. Ekstra sızma zeytinyağı ile çıtır çıtır patates yapabilirsiniz. Patatesleri fırına verince yarım saat başından ayrılmadan üzerinin kızarmaları için beklemelisiniz. Patatesleriniz hazır olduğunda üzerine tuz ekleyin.

Patatesin Faydaları Nelerdir ?

Patatesin bilinen en önemli faydası cilt sağlığına çok iyi geldiği bilinir. Patatesin içinde bol miktarda  C vitamini bulunur. Patates tam bir potasyum zenginliği içerir.  Patates sindirim sisteminiz düzenler ve midedeki asit oranını düzenlemeye yardımcı olur. Enerji verici özelliği ile daha dinç olmanıza yardımcı olur.  Kabızlık ve şişkinlik sorunlarınız var ise patates sizin kurtarıcınız olacaktır. 🙂

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git