Fırında Köfte Patates Kaç Derecede Pişer ?

Fırında Köfte Patates Kaç Derecede Pişer ?
5 Ocak 2017 tarihinde eklendi, 694 kez okundu.

Fırında köfte patates kaç derecede pişer ? Bugün menü de köfte patates var dediğinizde çocuklarınızdan çıkan ‘yaşasın’ tepkisi annelerin en büyük mutluluğu olsa gerek. Yağlanan fırın tepsinin üzerine köfte ve patatesleri dizin üzerine biraz da tuz gezdirdikten sonra fırına verdiğinizde muhteşem tat için sadece bir 45 dakika bekleyeceksiniz. Fırını hiç açmamaya özen gösterin. Köfte ve patateslerin pişip pişmediğine çatal yardımı ile bakabilirsiniz. Köfteleri daha önceden hazırlayıp buzdolabı poşetine katın ve dondurucuya kaldırın. Bu şekilde zaman kaybetmemiş olursunuz. Köfte ve patatesin ayrı ayrı faydası vardır.

Vücudun daha sağlıklı bir şekilde güçlü olması için bazı besinleri mutlaka tüketmek gerekir köfte ve patates de bunlar arasındadır.

Patatesin faydaları nelerdir ?

En çok tüketilenler arasında yerini alan patates  önemli bir miktarda kalsiyum, demir ve mineral içerir.  Patates ayrı zamanda tam bir potasyum deposudur. Patatesin içinde bulunana minareller cilt sağlığına da çok iyi gelmektedir. İçinde bulunan C vitamini sayesinde ayrıca sindirim sistemine de önemli derecede bir katkı sağlar. Ayrıca patates suyu da çok faydalıdır. Bir çok hastalığı önleyici etkisi vardır. Diş ve kemik sağlığına da çok iyi geldiği bilinir. Sofranızdan bu faydalı besinleri eksik etmeyin 🙂

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git