Fırın Poşetinde Patates Kaç Dakikada Pişer ?

Fırın Poşetinde Patates Kaç Dakikada Pişer ?
6 Ocak 2017 tarihinde eklendi, 445 kez okundu.

Fırın poşetinde patates kaç dakikada pişer ? Patates kızartmasından vazgeçemeyen ancak sağlıklı olmadığı için uzak durmaya çalışanlar için, fırında patates yapmak oldukça güzel bir alternatif olarak kullanılıyor. Fırında pişmesi oldukça uzun süren patatesleri, pişirme poşetlerine yerleştirerek bu süreci kısaltmak da mümkün. Ağzını sıkıca bağladıktan sonra poşetleri fırın tepsinize yerleştirmelisiniz. Ardından, 160 derece sıcaklıkta en fazla yarım saat beklemeniz yeterli olacaktır.

Fırın Poşetiyle Patates Pişirirken Yapılan Hatalar

Öncelikle fırın tepsisini yağlamanıza gerek olmadığını bilmelisiniz. Pişirme kağıdı kullanmanız ya da poşetin üzerine alüminyum folyo sarmanız da gereksizdir. Fırın poşetine üç ya da dört tane delik açmanız yeterli olacaktır. Bu delikleri kürdanla açarsanız büyüklüğü uygun olacaktır. Bir süre piştikten sonra, poşetin ağzını açmak da sık yapılan hatalardan biridir. Fırından çıkarana dek poşetin ağzı kapalı olmalıdır.

Fırın Poşetindeki Patateslerin Piştiği Nasıl Anlaşılır ?

Fırın poşetinin içi tamamen beyaz renkli buharla kaplandığı ve patatesler görünmez olduğu zaman pişmiş demektir. Bunu, fırının kapağını zaman zaman açarak kontrol edebilirsiniz. Poşetin yüzeyinde su damlacıkları oluşmaya başladığında fırını kapatabilirsiniz. Emin olmak için bir kürdanı poşeti açmadan patateslere saplayarak yumuşak olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Eğer hala sert ise, fırının ısısını yaklaşık yirmi derece düşürerek on beş dakika daha pişirebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git