Fethiye Saklıkent / Muğla

Fethiye Saklıkent / Muğla
21 Eylül 2017 tarihinde eklendi, 140 kez okundu.

Fethiye’de yer almış olan Saklıkent, 15 sene önce bir keçi çobanı tarafından bulunmuş olup 49 yıllığına hükümetten kiralanmıştır. Saklıkenti bulan bu çoban günümüzde Saklıkent’te yer almış olan cafe – restoranı işletmektedir. 14 km içeriye giden, devasa bir vadi ve kanyon olan Saklıkent, iki dağ arasında kalan inanılmayacak kadar dar ve yüksek olan bir adi olma özelliği göstermektedir. Eğer bu kentin içindeki muazzam manzarayı görmek isterseniz, buz gibi soğuk suların içerisinden yürümeniz ve ırmağın diğer tarafına geçmeniz gerekmektedir.

Saklıkent  Giriş Ücreti

Kişi Başı: 6 TL

Öğrenci: 3 TL

Lastik Ayakkabı Satın Alma: 15 TL

Lastik Ayakkabı Kiralama: 4 TL

Fethiye Saklıkent Yeme – İçme Yerleri

Yol üzerinde çokça yerel ve kişisel restaurant mevcut. Eğer biraz sabırlı davranıp Saklıkentte yemek yemek isterseniz fiyatlar 15 – 25 TL arası değişmektedir.

Fethiye Saklıkente Nerede, Nasıl Gidilir ?

Nerede: Fethiye’ye 40 km uzaklıkta yer almış olan kayadibi yakınlarında bulunan Saklıkent, gerçek bir doğa harikası olup buraya ulaşabilmek için mutlaka krokiye bakmalısınız.

Toplu Taşıma Aracı ile: Saklıkente toplu taşıma aracı ile ulaşmak isteyenler otogarın önünden hareket eden Saklıkent – Fethiye dolmuşlarına binmelidir. Toplu taşıma araçları ile ulaşım yaklaşık olarak 1 saat sürmektedir. Eğer toplu taşıma araçlarıyla gitmek istemiyorsanız, araç kiralama gibi bir niyetinizde yoksa buraya turlarla ulaşmanızı tavsiye ederiz. Tur fiyatları 80 – 120 TL arasında değişim göstermektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git