Fethi Paşa Korusu Nerede, Nasıl Gidilir ve Kahvaltı Fiyatları

Boğaz manzarası, tarihi, kültürü, sosyal çevresi, huzuru, sakinliği ve açık alan olması ile sabah kahvaltısı veya akşam yemeği için tercih edebileceğiniz Fethi Paşa Korusu, Üsküdar içinde bulunmaktadır. Saygılı personelleri, temiz masaları ve hızlı servisi ile hizmet veren tesiste bazı akşamlar Türk Sanat Müziği de çalmaktadır.

Sarayburnu’ndan Ortaköy’e kadar oluşan manzarayı seyir balkonundan izleyebileceğiniz, Anadolu Yakası’nda bulunan Fethi Paşa Sosyal Tesisi bol oksijen de sunmaktadır. Şehrin gürültüsünden uzaklaşmak isteyen İstanbullular tesisin koşu ve yürüyüş alanlarından yararlanıp; kafeterya ve çay bahçesinde dinlenme imkanı bulabiliyor. Tesisin güzelliğine erguvan ve yeşil çam ağaçlarının mistik kokusu da eşlik ediyor.

Fetih Paşa Korusu Tarihi

Abdülmecit’in kız kardeşi Atiye Sultan’la evlenen damat Rodosizade Fethi Ahmet Paşa, 1847’de Sultanahmet Meydanı’nda ilk arkeolojik kazıları başlatan devlet görevlisidir.

1958’de Fethi Ahmet Paşa’nın ölümü ile kötü görünüm alan korunun varislerinden Avukat Şevket Mocan 1958’de hissesini İstanbul Büyükşehir Belediyesine devretmiştir. Bir süre Mocan Korusu olarak da anılan Fethi Paşa Korusu 2003’te İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından içerisindeki iki köşk restore edilerek sosyal tesis olarak hizmete açılmıştır.

Fethi Paşa Korusu Kahvaltı Fiyatları

  • Kahvaltı Tabağı + Sınırsız Çay: 10 – 14 TL
  • Menemen: 6 – 7 TL
  • Paçanga böreği: 4 – 5 TL
  • Profiterol: 4 – 5 TL

Fethi Paşa Korusu Nerede ?

Adres: Kuzguncuk Mah. Paşa Limanı Cad. Nacak Sok. No:6 – Üsküdar / İstanbul

Telefon : 444 10 34

Fethi Paşa Korusu Nasıl Gidilir ?

Fethi Paşa sosyal tesislerine ulaşım için Boğaziçi köprüsü Beylerbeyi kavşağından çıkış yaparak, Paşa Limanı caddesi boyunca ilerleyebilirsiniz. Kuzguncuk iskelesini takip ederek Nacak sokaktan giriş yapabilirsiniz.

Üsküdar tarafından gelirken ise Üsküdar iskelesi ve Paşa Limanı caddesini takip etmelisiniz.

İETT Paşalimanı durağından geçen 15 Beykoz-Üsküdar, 15K Kirazlıtepe Üsküdar gibi Üsküdar otobüsleri ile de koruya ulaşabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git