Fenerbahçe Parkı – Kadıköy / İstanbul

Fenerbahçe Parkı – Kadıköy / İstanbul
5 Kasım 2017 tarihinde eklendi, 374 kez okundu.

‘Burası İstanbul’un cenneti olmalı.’ İlk bu parkı ziyaret ettiğimde huzurdan çıldırırken bu cümleleri kurmuştum. Kadıköy’ün o farklı tarzına bir de böyle bir yer eklediğinizde ortaya çıkan sonuç bu kadar güzel olabiliyor. 1 saatiniz bile varsa buraya ayırmalısınız. Neden mi ? Detaylarını yazımın devamında paylaşıyor olacağım.

Fenerbahçe Spor Kulübü Faruk Ilgaz Tesisleri ve Kalamış Marina’ya komşu olan bu parkın tarihi aslında çok eski dönemlere uzanıyor. Roma imparatorunun eşine ait sarayın bahçesi iddia edilen bu parkta imparator eşinin sarayının kalıntıları bulunuyor. Yat limanı yapıldığında karadan ayrılmış olan bu bölge sonrasında tekrar Fenerbahçe burnuna bağlanmış. Park bir ada üzerinde yer alıyor ve adını ucunda bulunan çok eski bir fenerden alıyor. Fenerin bugünki hali 1837’de II.Mahmut döneminde yenilenmiş halidir.

Fenerbahçe Parkında Ne Yenir ?

Parkta çok fazla kafe bulunmamaktadır. Bizim favorimiz parkın güzelliğine güzellik katan, çiçekleriyle, kuşlarıyla, dekoruyla çevresini büyüleyen Romantika. Adının romantik havasını da tamamen vermiş parka. Pazar günleri açık büfe kahvaltısı vardır, kesinlikle tavsiye ederim. Ayrıca atıştırmalıkları, çayı, kahvesi de bulunmaktadır. Ayrıca dışarıdan yiyeceğinizi kendiniz de getirebilirsiniz.

Fenerbahçe Parkında Nereler Gezilir ?

Park fotoğraf severler için muhteşem bir fırsat. Sadece yeşillik manzarası değil bir de mis gibi deniz manzarası var. Bir fotoğrafçı daha ne ister! Alıyor gelini damadı koşup geliyor parka. Sadece kafa dinlemek için gelenler için de birebir bir ortam. Şehirden kaçıp kendinize yeşile ve maviye bırakabilirsiniz. Paten sürebilir, yürüyüş yapabilirsiniz. Ayrıca dilerseniz parkın tadını piknikle de çıkarabilirsiniz.

Minyatür hamamı gezebilirsiniz. Küçük Hanımefendi film seti düzenlemesi yapılmış çok şirin bir yer bulunuyor. Belgin Doruk, Ayhan Işık ve Sadri Alışık heykelleri ve rejsör koltuğu ve kamera canlandırmasıyla her şey çok etkileyici. Mutlaka görmeniz gerekiyor benden söylemesi.

Fenerbahçe Parkı Nerede, Nasıl Gidilir ?

Adres: Fenerbahçe Mahallesi, Tur Yolu Sokak No 34726 Kadıköy/İstanbul

Toplu taşıma ile gelecekseniz FB1 veya FB2 hatlarını kullanabilirsiniz. Özel araçla gelmek isterseniz de Fenerbahçe Stadyumu’nun yanından doğruca devam edin karşınıza Fener Kalamış caddesi çıkacaktır. Buradan kolayca ulaşabilirsiniz.

Benzer Yazılara Göz Attınız Mı ?
Sayfa başına git