Feminizm Herkes İçindir! Kadın Özgürleşmesinin Erkeklerin de İşine Geleceğinin 14 Kanıtı

Feminizm Herkes İçindir! Kadın Özgürleşmesinin Erkeklerin de İşine Geleceğinin 14 Kanıtı
16 Mart 2017 tarihinde eklendi, 257 kez okundu.

Feminizm dendiğinde kadınların toplanıp sanki erkekleri dövecekmiş gibi algı oluşmuş olmasının önüne geçmek adına, hatta feminizm erkeklerin hayatını kolaylaştıracağına dair birkaç cümle bırakalım buraya.

1 . Dış görünüşünüzü dert etmeye son!

Kellik, göbek gibi problemleriniz tarihe karışabilir. Feminizm dış görünüşe bağlı olarak gruplandırmaya karşıdır. Belli bir standarta bağlı olarak güzellik ibaresini kullanmak yanlıştır.

2 . Hesap ödemeye son!

Gelir eşitliğinden yana olan feminizm sizin ekonomik rahatlamanızı sağlayacak beyleer. İş hayatında yer edinme sonucu kendi paralarını kendileri kazanan kadınlar, gittiğiniz bir yemekte hesabı tek başınıza sizin üstünüze yıkmazlar. Aksine hemen elleri cüzdanlarına gidecektir.

3 . Kavgalara son!

Sanki başka derdiniz yokmuş gibi kız arkadaşınızı veyahut kız kardeşinizi takip etmeniz, mesajlarını karıştırmanız, görüştükleri erkeklerle tartışmaya girmeniz çok yorucu olmuyor mu?? Kadınların; kendi istediklerini gayet de güzel yapabileceklerini, özgür olduklarını, ilişkilerindeki düzeyi ayarlayabilecekleri fark etseniz her şey daha da kolay olacak.

4 . Ağlamamaya son!

Sizde insansınız ve insanlar duygularını açıkça belli edebilmeli; bu yerine göre bir kahkaha yerine göre bir gözyaşı. Feminizm herkesi insan olarak ele alır ve insanların yapısal özelliklerini göz ardı etmez, erkeklere damga gibi yapıştırılmış ‘ erkekler ağlamaz’ klişesini duymanız güçtür.

5 . Tek cinsiyet çalışma arkadaşlarına son!

Birçok kalkınmış ülkelerde çalışma ortamlarında kadınların oldukça yaygın olduğunu gözlemleriz. Saçma sapan cinsiyetçi bir tabirle ‘kadınlar çalıştıkça erkeklerin çalışma alanı daralıyor’ gibi söylemlerin oldukça içi boştur. Kadınların iş dünyasında olmasının pek de bir anlam ifade etmediğini söyleyenlerde son derce yanılmaktadır. Kadının becerikliliği ve girdiği ortama düzen getirmesi iş hayatına da yüksek düzeyde olumlu katkı yapmaktadır.

6 . Baba özlemine son!

Feminizme göre birçok yerde karşımıza çıkan görev paylaşımı çocuk bakımını da içine almaktadır. Bazen annelerin tek görevi çocuk bakmakmış, sosyal bir aktivitesi olamazmış gibi bir yargı ile karşılaşıyoruz. Yanlış! Hele ki önemli ilkelerinden biri özgürlük olan feminizme göre. Ki bu feminizm için değil, normal hayatta da böyle olmamalı. Çünkü anne de bir birey ve her birey kendine vakit ayırabilmeli. Hem bu zaman zarfında çocuklarda babalarıyla doyasıya vakit geçirmiş olurlar. Aslında her şey çocuklar için J

7 . ‘Param için mi evleniyor’ düşüncelerine son!

Kendi ekonomik özgürlüğünü eline alabilmek için o kadar çabalamış bir insan neden seni bir ömür boyunca paran için çeksin ki?? Böyle bir zihniyete sahip adamla hayatını birleştireceğine gece gündüz çalışmayı yeğler. Unutmayın ki feminizm; kadınları, kendi ekonomik özgürlüğüne teşvik ediyor beyler 😉

 

8 . Yalanlara son!

Dürüst ilişkiler taraftarıdır feminizm. Erkek arkadaşıyla bulaşacaksa bunu size çekinmeden söyler, yalan söylemeye ne gerek var ki? Hem sonuçta o özgür bir birey istediği arkadaşıyla buluşabilir 😉

9 . Ütüsüz gömleklere son!

Feminist bir toplumda yetişmiş çocuklar eşit görev dağılımı yapılan bir ailede büyüyecekleri için birçok işi yapabilecek durumda olacaklardır. Buna cam silen, kendi ütüsünü yapabilen erkek çocukları da dahil. Beyler, sizde tek yaşarken birine muhtaç olma duygusuna kapılmayacaksınız.

10 . Kanıtlamaya son!

Sert erkek olacağım, ben maçoyum, erkek adam böyle yapar durumları artık yok. Siz kimseye erkekliğinizi kanıtlamak zorunda değilsiniz. Kaldı ki feminizme bu cinsiyetçi ayrımlar ters!

11 . Evin tüm giderlerini üstlenmeye son!

Nedense erkekler hem tüm giderlerin altından kalkamadıklarını söyler hem de eşleri evde otursun isterler. Neden??? Gelin aklınızı çalıştırın, feminizm taraftarı olun rahat edin.

12 . İlk adıma son!

Feminist bir dünyada hoşlandığınız kızla bir ilişkiye başlamak için ilk adımı siz atmak zorunda değilsiniz, gayet doğal olarak bu kişi de gelip size teklif edebilir. Tabii oda sizden hoşlanıyorsa 😉

13 . Baskılara son!

Kadınlarda birer canlı ve erkeklerin olduğu gibi onlarında cinsel arzuları var. Feminizm yaygınlaşmasıyla, kadınların cinsel istekleri olamazmış gibi düşüncelerin kaybolduğu zamanla görülecektir.

14 . Huzursuz gecelere son!

Her erkeğin kadın bir yakını var. Hiç olmazsa en önemlisi annesi. Feminizm yaygınlaşmış olduğu toplumda, bazı geri kalınmışlıkların üstesinden gelinmiş olup; tecavüzler, kadın cinayetleri, şiddet silinecektir. Böyle bir toplumda ise erkeklerimiz kadınlarının güvende olduğunu bilmenin huzuruyla uykuya dalabilecektir. O zaman haydi beyler, siz sağ biz selamet!

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git