Fasulye Kaç Dakikada Pişer ?

Fasulye Kaç Dakikada Pişer ?
7 Ocak 2017 tarihinde eklendi, 306 kez okundu.

Fasulye kaç dakikada pişer ? Bir zamanların en ekonomik yemeği olarak bilinen fasulye, zamanla kültürler arası farklı lezzetlerin yakalanması ve de akşam sofralarında muazzam bir lezzet oluşturması ile herkesin sofrasına kolaylıkla girebilecek orta standartta bir baklagiller olmayı başarmıştır. Fasulye yemeği mutfaklarımızda iki farklı şekilde pişmekte, alışverişi de o doğrultuda yapılmaktadır. İlki kuru fasulyedir ve de günümüze değin ekonomik oluşu, pilav ve soğan ile yakaladığı muhteşem uyum ile anılmaktadır.

Kuru fasulye bir baklagiller ürünü olup, bir gece suda bekletilip gazı alındığı takdirde tencere 40-50 dakikada pişmektedir. Bir gece suda bekletilmemiş kuru fasulyeyi ise en kısa sürede pişirme yöntemi düdüklü kullanımından geçmektedir. Düdüklüde yarım saatte pişecek, istenilen kıvama ulaşacaktır.

Taze Fasulye Kaç Dakikada Pişer ?

Bir diğer fasulye de taze fasulyedir. Taze fasulye, hepimizin bildiği ve sevdiği üzere çoğunlukla zeytinyağlısı ile anılan bir sebze türüdür. Taze fasulyenin pişirilme süresi fasulyenin tazeliğine göre fark göstermektedir. Tüm malzemeler karıştırılıp ocakta pişmeye bırakılan taze fasulye 25 dakikada yemeye hazır duruma gelmektedir. Ancak kart bir fasulyenin pişirme süresi 10 dakika kadar gecikebilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git