Evli Olanları Bile Tekrardan Nikah Masasına Oturtacak Kadar Güzel ve Eşsiz 27 Gelinlik

Evli Olanları Bile Tekrardan Nikah Masasına Oturtacak Kadar Güzel ve Eşsiz 27 Gelinlik
16 Mart 2017 tarihinde eklendi, 285 kez okundu.

Gelinlik üzerine binlerce şey söylenebilir, ama kesin olan tek şey hayallerin en güzeli..

1 . Kadınlar için daha büyük bir anlam ifade eder düğün günleri.

Bu özel gün için en ufak ayrıntı bile düşünülür, sonuçta düğün bir kez oluyor. Tabi düğünün olmazsa olmazı gelinlik ve damatlık. Hele ki kadınlar lise çağından itibaren hayallerinde planlar o özel günün özel kostümünü.

2 . Bu büyük gün, masal kahramanı gibi görünmek için harika bir fırsat!

Düğün günü herkes oraya sizin için toplanır. O kadar insan toplanmışken, tüm gözler sizin üstünüzdeyken sizde göz kamaştırmak istersiniz haliyle.

3 . Çünkü bu hikayenin esas kızları onlar…

Başrolde siz varsınızdır, o gün sizin gününüzdür ve bu sevdiğiniz adamla asıl hikayenin başladığı gündür.

4 . Ee tabiki de mutlu bir sonu hak ediyorlar.

Bu mutlu güne gelinceye kadar kim bilir neler yaşandı, ne badireler atlatıldı ne zorlukların altından kalkıldı. Şimdi ise mutlu son zamanı ♥

5 . Hem de eşsiz bir mutlu son…

En güzelinden ve fark yaratarak paylaşmak ister çevresindekilerle mutluluğunu.

6 . Ve farklılık arayışı bu noktada devreye giriyor.

Düğününüzün altına mekanla, yapılanlarla, dansınızla, pastanızla imza atmak istersiniz. Ama en önemlisi gelinliğinizle…!

7 . Bu masalsı günde “herkes gibi” havasında olmak istemeyen gelinler, daha “farklı” modellere yöneliyorlar.

Gelinlik denilince herkesin aklına gelen türlerden değil, daha özgün..

8 . Satenle dantelin enfes bir uyumu mesela…

Satenle sıradanlık havasını kovmuş olurken göğüs kısmına yerleştirilen dantel ile tüm zarifliği üzerinizde taşıyabilir ve düşündüğünüzden fazla nefes kesici gözükebilirsiniz.

9 . Ya da her bir detayı incelikle işlenmiş görkemli bir gelinlik…

Tek tek incilerin, küçük boncukların işlendiği her bir karesi düşünülmüş göz kamaştıran bir gelinlik. Bir de buna isteğe göre, uzun kuyruk eklendi mi daha da enfes olmaz mı ?

10 . Kendini zarafetin kollarına bırakmak isteyen kadınlar da olacaktır elbette.

İllaki ‘ben taşlı, tuşlu istemem’ diyen kadınlarımız vardır. Sizler içinde güpür ve dantel detaylarıyla hareketlendirilmiş daha zarif bir görünümü olan modeller epey bulunmakta.

11 . Son zamanların modasını etkisi altına almış “püskül”, gelinlikte de kullanılabilen bir unsur.

Daha hareketli şeyler seven gelinlerin tercih edebileceği tarzda. İster sadece kollarda, ister baştan aşağı tüm gelinlikte, isterse sadece etek kısmında. Siz dans ettikçe püskülleriniz de dans eder. O la la ça ça.

12 . Elbisemsi gelinliklere ne diyorsunuz peki?

Şu sıralar daha düz tarzda gelinlikler ön planda… Dümdüz inen; belinizi, kalçanızı saran ve vücudunuzun enfes hatlarını ortaya koyan gelinlikler tam kabarık modellerden hoşlanmayanlar için. Yalnız bayanlar, biraz acı olacak ama fazla kilolarınız varsa bu tarz gelinlikleri bu güzel gününüzde tercih etmeyin derim.

13 . Balık model?

Elbise gibi dümdüz istemem diyenler içinde bu modelimiz mümkün. Ve üstelik işlemeli işlemesiz çok da şık durmakta. Vücut hatlarına güvenen gelinlere selam olsun!

14 . Kısa olan modeller de üzerinizde neden hoş durmasın!

Çılgın bir ruha sahip olanların, tam anlamıyla gelinlik kavramına farklılık katmak isteyenlerin giyeceği kısa modeller mevcut. Gelinlik bu kısa mı olur, demeyin. Sonuçta zevk-renk meselesi ☺

15 . Her gelinlik iddialı olacak değil ya!

Hep gösterişten, ‘ben burdayım’ diyen modellerden bahsettik. Biraz da sade ve küçük bir grupla düğün yapacak gelinlere daha uygun olanlara değinelim. Böyle bir ortama hafif vücudu saran, derin bir yırtmaca sahip ve sadece kollarında tülle zariflik katılmış sade mi sade bir gelinlik çok yakışmaz mı? Sadeliğin her zaman ayrı bir yeri yok mudur zaten?

16 . İlla beyaz mı olacak??

Bembeyaz istemeyenlerde vardır, neden olmasın. Fakat cidden hak vermemek olmaz, bazı kişilerin teniyle birleşti mi çok çiğ durur beyaz. Bu görüntünün önlenmesi için sevgili tasarımcılarımız kırık beyaz gelinlik yapmışlar, çok da güzel olmuş.

17 . Eski yunan kraliçeleri gibi…

Saç ve çiçek aksesuarlarınızla tamamlayacağınız, omuzlarından tül veya dantel detaylarının sarktığı daha çok yumuşak ruhlu gelinlerin tercihi olan helenistik tarzlar.

18 . Bir ‘V’ nin neler yapabileceğini görün.

Derin bir V ile göğüs aranıza yerleşen yaka hem cesaretinize hem de güzelliğinize tüm dikkatleri çekecektir. Tabi ne kadar cesaretli olduğunuz size kalmış 😉

19 . Vintage olan annemin gelinliği.

Vintage adı altında bir çok şeyin fiyatı epey yükseklerde seyrediyor. Fakat kolayı var, çıkarın sandıkta duran annenizin gelinliğini. Hem maddi olarak büyük bir yükten kurtulmuş olursunuz hem de annenizin gelinliği size nasıl bir duygu yaşatacaktır kim bilir ♥ Eskiler ölmez!

20 . Daha sanatçı ruhlar için; bohem…

Rahatlıktan yana olan siz Mss. Özgürler bu modellere bayılacaksınız. Havai bir yapıda olan size uygun açık hava düğünlerinde gönül rahatlığıyla giyebilirsiniz. Belinizde bir kuşak, saçlarınıza iliştirilmiş çiçekler ve yarasa kolla işte hazırsınız…

21 . Kumaşında değişiklik var.

Belki de kabarık modeller sizi kendine çeken, ama kumaşı değişik bir şey olsun istiyorsunuz. Saten ya da tül size göre değil. Peki ya aralarına dantel serpiştirilmiş taftaya ne dersiniz?

22 . Hayııır, klasikçiyim ben der gibisiniz.

Gelinliğin beyazı ile yeterince dikkat çekerim derseniz bu modeller size düğünüzde eşlik edebilir. Straplez yaka ya da ip askılı, dantel ya da güpür işlemeli prenses modeller… Tam gelinlik dendiğinde zihinde canlanan modeller. Burda farklılığı siz katacaksınız, ne de olsa bir gelinlik herkes de aynı durmaz öyle değil mi?

23 . İpek tülün yumuşak dokusu…

Tülün uçuş uçuş havası ile tam bir yaz düğününe hazırsınız demektir. Bu sıcacık mevsimde tül ile kendinizi şımartın ve etrafa yumuşacık bir görüntü saçın.

24 . 3D ile baharı getirin.

Şu sıralar bir hayli revaçta olan bir diğer model ise üç boyutlu gelinlikler. İster tülün ister kumaşın üzerine kondurulan kelebekler, çiçekler sizi ve çevrenizdekileri baharın enerjisi ile saracaktır.

25 . Sıradaki gelinliğimiz ‘zaten kolye sevmem’ diyenlere gelsin.

Omuzlardan oyuk, boynun arkasından bağlanan; halter yaka. İnce, uzun boyunlu ve omuzlarınıza güvenen bir gelin iseniz bir de üzerine ‘düğünde öyle takı setiyle uğraşamam’ diyorsanız bu yaka tam size göre. Ayrıca bu model üst bedeninizi uzun gösterir, haberiniz ola.

26 . Merak etmeyin, sizdeki eşsiz olan…

Bu kadar model içinden siz ne isterseniz isteyin fark etmez, o büyük gün geldiğinde zaten üzerinizde doğru gelinlik olacak. Çünkü her zaman içinize sinen şey doğrudur… Siz her gelinlikle güzel ve gösterişlisiniz; çünkü gelin sizsiniz. ♥

27 . Karar verene kadar sadece birazcık yorulacaksınız o kadar.

Zaten bunlar tatlı telaşlar değil mi? İstediğiniz olduğunda yorgunluğunuzdan eser kalmayacak. Giydiğiniz gelinlik; ister drapeli olsun ister sade, ister dantelli olsun ister inci işlemeli, ister hakim yaka olsun ister kayık yaka siz sadece karar verin. Gerisini sağolsun tasarımcılar çok iyi beceriyorlar. En önemlisi gözlerinizdeki ışıltı… Yüzünüzdeki gülümse… Siz kendinizi rahat ve mutlu hissedin gerisi teferruat. Tüm gelin adaylarına şimdiden mutluluklar ☺

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git