Evde Yazı Yazarak Para Kazanmak İstiyorum

Evde Yazı Yazarak Para Kazanmak İstiyorum
4 Eylül 2017 tarihinde eklendi, 295 kez okundu.

Merhabalar herkese, ben Gamze.  23 yaşındayım. Uludağ üniversitesinde Matematik bölümü öğrenciyim. Şu an son dönemi okuyorum. Bu yazımda sizlere üniversite dönemim boyunca yaşadığım bir takım sıkıntıyı ve bunlardan daha rahat nasıl kurtulduğumu anlatacağım.

Üniversiteye ilk başladığımda çok zorlandım. Bu zorlanmanın etkenleri arasında gerek farklı bir şehir, insanlar gerekse aileden uzak yaşamaya çalışmak gibi faktörler vardı. Yaşadığım şehir Sivas gibi küçücük bir şehirdi. Bursa’ya ilk gittiğimde kendimi söz gelimi Fransız gibi hissetmiştim. Bir şehre alışmaya çalışacaksanız sizlere tavsiyem kesinlikle yurtlar ile başlayın. Ben öyle yaptığımda daha çabuk şehre alışmıştım.

Bu dönemde ailem bana destek oluyordu. İlk dönem böyle bitti. Ancak ikinci döneme başladığımda dersler git gide ağırlaşmaya başladı ve fotokopilerde buna bağlı olarak arttı. Ailemden aldığım destek ve burslar ancak derslerime ve yurt parama yetiyordu. İkinci sınıfa geçtiğimde yurt ortamı çok bozulmuştu. Bizde sınıftan en yakın arkadaşım olan Selin ile birlikte eve çıkmaya karar verdik. Bu karar ise benim maddi sorunlarımın başlangıcıydı. Çünkü ev demek sorumluluk demekti. Kira, gıda, faturalar, fotokopiler, ödev masrafları derken ailemden aldığım destek ve bursum yetmemeye başladı. Üstelik kendime de hiç harcama yapamıyordum. Boş zamanımda çoktu.

Bir gün bu konuları düşünürken neden çalışmaya başlamıyorum diye sordum kendime. Konuyu arkadaşlarımla paylaştığımda, yakın çevrelerine bakıp bana haber vereceklerini söylediler. Aradan bir hafta gibi kısa bir süre geçtiğinde Bora bana bir kafeye yarı zamanlı garson alınacağını, kafenin sahibine ise benden bahsettiğini söyledi. Bu habere çok sevindiğimi, işe başvurmak için sabırsızlandığımı söyledim. Ertesi gün mekânın sahibi ile konuştum. Haftaya başlayacağımı söylediğinde ise eteklerim zil çalmaya başlamıştı bile. Çalışmak beni maddi açıdan çok rahatlatmıştı. Fakat derslerime olan başarımı giderek azaltmaya başlamıştı. Okuldan çıkıp kafeye gitmek beni inanılmaz yoruyordu. Derslere konsantre olamıyordum. İki ay çalıştıktan sonra kafeden ayrıldım.

Eski günlere dönünce bu sefer kendimi boşluğa düşmüş gibi hissettim. Ancak kendimi o kadar yormamaya karar vermiştim. Bu sebepten ötürü alternatif işler arama işine giriştim. Evde boş zamanımı değerlendirmek istiyordum. Bunun için çeşitli firmalara başvurdum fakat hayal ettiğim gibi olmadı. Bu arada zaman geçiyor ve ben gittikçe zorlanıyordum maddi açıdan. Bir gün sosyal medyada takılırken acilmakale. com’un bağlantısını gördüm. Biraz incelediğimde hoşuma gitti. Ancak yine de çekimser kaldım. Sonuçta internet ortamı ne kadar güvenebilirsin ki? Ya sahte ise ya dolandırılırsam diye çok düşündüm. Yine de risk almaya değer diye düşünüp facebook sayfasına başvuru yapmak istediğimi belirten bir mesaj yazıp göndererek başvuru yaptım.

Zamanla gördüm ki hiçbir şey düşündüğüm gibi değil, tam aksi her şey oldukça güzel. Şimdi size sitenin hoşuma gitme nedenlerini size açıklayayım. Makale konularını yazdıkça kendinize bir şeyler katma imkânı bulabiliyorsunuz. Her konu hakkında bilgi sahibi oluyorsunuz. Örneğin genç odası nasıl dekore edilmeli adlı bir makale yazdınız. Kendi odanızı düzenlerken bu yazıdan ilham alabilirsiniz veya aklınızda az çok bir düşünce oluşacaktır. Ya da anemi eksikliği nedir konulu makale yazdınız. Bu hastalığın nedenlerini ve tedavisi hakkında kendinize yeni bir şey kattınız. Kısacası şunu gönül rahatlığı ile söyleyebilirim: kişisel gelişimle ilgileniyorsanız benzersiz bir fırsat.

Öte yandan ben çocukken hep bir yazar olmak istemişimdir. Televizyona çıktıklarında hep çok özenirdim. Bu site az da olsa bana çocukluk hayalimin peşinden gitmemi sağladı. Kaleminizi güçlendirmek için size mükemmel yollar sunuyor. Bunun yanı sıra boş zamanlarınızı da harika bir şekilde değerlendirebiliyorsunuz. Üstelik para kazanırken yorulmuyorsunuz. Bütün işlerinize zaman kalıyor. Dersleriniz aksamıyor ya da aklınız geride kalmıyor. Kendi çalışma saatlerinizi kendiniz oluşturuyorsunuz. Evinizde rahat bir ortamda çalışma şansını elde ediyorsunuz.  Eğer sistemli olarak çalışırsanız site içerisinde basamakları yavaş yavaş çıkma şansınız da var.

Dediğim gibi daha önce başka firmalara da baktım fakat hiç düzenli ödeme sistemine sahip bir firma görmedim. Acilmakale‘de ise durum bambaşka. Her ay düzenli olarak paranızı alabiliyorsunuz. Ücret aksatma gibi bir durum olmuyor. Kendi dükkânınız olarak düşünürseniz hak ettiğiniz karşılığı alıyorsunuz. Diğer siteler gibi günlük alt makale yazma sınırı denen bir olay yok.

Her aklınıza takılanı sorabileceğiniz veya herhangi bir sorun yaşadığınızda iletişime geçebileceğiniz güler yüzlü site sahipleri ise, bu işi özel kılan diğer güzelliklerden. Çünkü hiçbir sorunuz cevapsız kalmıyor ve çok iyi bir şekilde ilgileniliyor. Kimlik bilgileriniz alınmadığı için dolandırılma gibi korkunuz olmasın. Başvuru için ayrıca bir ücret ödenmemesi ise site güvenirliliğini iki ile çarpıyor.

Şimdi makale yazma işi verenler arasında en iyisi olan ve benim uzun bir süredir çalıştığım acilmakale.com ile ilgili bazı sorulara kısa kısa yanıt vererek sizlere daha iyi yardımcı olabileceğimi düşünüyorum.

acilmakale.com nedir?

Bahsettiğim gibi evden yazı yazarak para kazanmak işte bunun en kolay ve en ucuz yolu. Geniş konu yelpazesi sayesinde kendinize en yakın konuya göre, belirlenen kelime aralığında, kopyala- yapıştır olamadan yazdığınız makaleler sayesinde kendi iş ağınız olarak kısa bir özet geçebiliriz.

Nasıl Başvuru Yapabilirim ?

Nasıl başvuru yapabiliriz diye soruyorsanız eğer onu da söyle anlatayım. Adres çubuğuna www.acilmakale.com yazarak duyurular kısmından başvuru formuna tıklamanız yeterli. Bir Word belgesine kısaca kendinizi tanıttıktan sonra iletişim bilgilerinizi ekleyin. Ardından belirlenen listelerden 2 adet konu başlığı seçin. Kendi kaleminizden çıkan makaleleri hazırladıktan sonra info@acilmakale.com adresine mailinizi gönderin. Yalnız kesinlikle şunu eklemeliyim: makalelerinizde kesinlikle kopyala- yapıştır olmamalı. Eğer olursa sistemden direk uzaklaştırıyorsunuz. Eğer böyle bir şey yaparsanız telif hakkına girdiğinizi üzülerek belirtmek zorundayım. Yazdığınız makaleler onaylandığı takdirde ekibe katılıyorsunuz ve size bir kullanıcı adı ve şifre veriliyor ve artık makale yazarı olma yolunda ilk adımınızı atmış bulunuyorsunuz.

Ne Kadar Kazanç Sağlayabilirim ?

Ne kadar kazanacağınız ise tamamen size bağlı bir olay. Ortalama kelime aralığı verildikten sonra bir ücreti var. Belirttiğim gibi diğer siteler gibi günlük makale sınırı yok. Bir günde istediğiniz kadar makale yazabilirsiniz. Ancak bu durum tamamen sizin performansınıza bağlı. Ne kadar yazarsanız o kadar çok kazanırsınız.

Nasıl ödeme gerçekleştiriliyor?

Her ayın sonunda ödemeler düzenli bir şekilde yapılıyor. Banka bilgilerinize kazancınız gönderildikten sonra telefon numaranız ile iletişime geçiliyor. Eğer bir banka hesabınız yoksa cebe havale yöntemi ile çevrenizde ki bankamatiklerden ödemenizi alabiliyorsunuz.

Çalışma sistemi nasıl?

Belirttiğim gibi kendi saatinizi kendiniz ayarlayabiliyorsunuz. Tamamen özgürsünüz. Ne kadar sürede hazırlayacağınız, ne kadar makale yazacağınız size bağlı. Ne kadar çok köfte o kadar çok ekmek misali. Yazı yazma stili ise belirlenen standartlara uymalı. Kesinlikle kopyala yapıştır olmamalı. Belirttiğim gibi sitenin geniş bir konu yelpazesi var. Kendi ilgi alanınıza giren konuyu bulduktan sonra makaleyi al butonuna tıkladıktan sonra konuyu almış olursunuz. İçeriği hazırladıktan sonra makaleyi kaydet ve tamamla butonlarına bastıktan sonra içeriğim hazır, incelenmesi için danışmanlara gönder seçeneğine tıklayın ve makalenizin onaylanmasını bekleyin. İçerikler, belirlenen standartlara uygunsa, danışmanlar yoğunluklarına göre en kısa süre içerisinde makalenizi onaylıyorlar ve otomatik olarak kazancınız bakiyenize ekleniyor. Kredilerim bölümünde ise ilerlemenizi ve kazancınızı rahatlıkla takip edebilirsiniz.

Ne Kadar Kazanıyorum ?

Ben bu sistemle her ay yaklaşık bin TL ye yakın aylık kazanç sağlıyorum şu an. Bahsettiğim sıkıntılar ise artık çok geride kaldı. Hem derslerime vakit ayırabiliyorum hem yorulmadan kazanç sağlayabiliyorum. Bence sizde benim gibi düşünüyorsanız bu fırsatı değerlendirmenizi öneririm.

Evde yazı yazarak para kazanmak istiyorum diyenler için bu zamana kadar makale yazarlığı ile ilgili tecrübelerimi sizlerle paylaştım. Eğer sizde makale yazarlığı iş ilanları ile ilgili araştırmalar yapıyorsanız kesinlikle acilmakale.com tercih edebilirsiniz. Konu ile ilgili aklınıza takılan sorular var ise altta yer alan yorum bölümünden sorularınızı bana iletebilirsiniz. En kısa sürede sorularınıza yanıt vereceğim. Sevgiyle kalın 🙂

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git