Eskişehir Sazova Parkı Nerede, Nasıl Gidilir ve Tanıtımı

Sazova Park, Eskişehir’de bulunan neşeli ve eğlenceli zaman geçirebileceğiniz, bilim, sanat ve kültür parkıdır. Eskişehir’in en büyük parkı olma özelliğine sahip olan Sazova Parkı, gölet, korsan gemisi, bilim merkezi, masal şatosu, amfi tiyatro, uzay evi, gezi alanları, oyun grupları ve restaurantları bünyesinde barındırmaktadır. Özellikle çocukların eğlenceli, keyifli, dolu dolu vakit geçirmelerine olanak sağlayan bu parkı ücretsiz tren turuyla baştan sona renkli ve eğlenceli bir şekilde gezme olanağı bulabilirsiniz. Araba ile parkı ziyaret etmek isteyenlerin ise 1 TL otopark ücreti ödemeleri gerekir. Ayrıca bu parkta çok fazla fotoğraf çektiren gelin ve damada denk gelmeniz mümkün.

Sazova Parkı’nda yer almış olan Masal Şatosu, Paris Disneyland şatosuna benzerliği ile büyük ilgi odağı olmayı başarıyor. Şato, birçok ünlü kule mimarisinin etkisi altında kalınarak inşa edilmiş ve parkta en çok ilgi çeken bölüm arasında yer almıştır. Çocuklar için gezi programlarının düzenlenmiş olduğu bu şatoda büyüklerin yorgunluklarını atabileceği cafe de yer almaktadır. Parkta yer almış olan göletin etrafında bulunan ördekler de çocukların yoğun ilgisiyle karşılaşıyor. Bunların dışında parkta Ağaç Ev, Şirinlerin Evi gibi birçok oyun grubu yer alıyor. Sazova Parkı’nda Masal Köşkü, Korsan Gemisi, Bilim Merkezi & Uzay Evi, Eti Sualtı Dünyası gibi pek çok bölümle karşılaşmanız mümkün.

Eti Sualtı Dünyası

850 metrekarelik bir alanda ziyaretçilerin keyifli vakit geçirebilmeleri için hediyelik eşya satışı ve kafeterya alanları ile hizmet veren Eti Sualtı Dünyası, bünyesinde 84 farklı türden toplam 2150 adet balık barındırıyor. Sizleri özel balık türleri ile tanıştırmayı başaran, “Eskişehir Eti Sualtı Dünyası” tek seferde 400, bir günde ise 3500 ziyaretçiye ev sahipliği yapabilme kapasitesine sahiptir. Çocuklara gece tünelde uyku tulumları ile konaklama imkanı veren Eti Sualtı Dünyası, çocukları sualtında canlıların davranışlarını inceleme imkanına kavuşturuyor. Akvaryumda aynı zamanda okullar için eğitici seminer aktiviteleri, okul gruplarına belli saatlerde sualtı belgeseli izletilmesi gibi etkinlikler de düzenlenecektir.

Açılış ve Kapanış Saati: 10:00 – 19:00

Ücret: Tam: 3TL – Öğrenci: 2 TL

Korsan Gemisi

Parkta yer almış olan ve çocukların büyük ilgisini çekmeyi başaran bir diğer yapı ise Korsan Gemisidir. Gemiyi gezmek isteyen yetişkinler 1 TL, çocuklar ise 0.50 kuruş ödeyerek bilet almalıdır. Alınan biletler ile gemiyi gezebilir, özellikle dikkat çeken ve büyük ilgi gören kaptan köşkü, zindan, mürettebat hamakları ve kileri ziyaret edebilirsiniz.

Bilim Deney Merkezi – Uzay Evi

Sazova Parkı’nda yerini almış olan ve önemli yapıların başında bulunan Bilim Deney Merkezi ve Sabancı Sponsorluğunda yapılan Uzay Gemisi, Eskişehir’de bir ilk olma özelliğine sahiptir. Bilim Deney Merkezi ve Uzay Evi çocuklar kadar büyüklerinde dikkatini çekmeyi başaran oldukça güzel bir bölüm. Pazartesi günleri hem Uzay Evi, hem de Bilim, Deney Merkezi ziyarete kapalıdır, pazartesi günü burayı ziyaret edemezsiniz. Eğer burayı hafta sonu özellikle de Pazar günü ziyaret etme düşüncesine sahip iseniz biletlerinizi daha önceden almaya dikkat etmenizi tavsiye ederim. Parkın bu bölümleri yeni açıldığından yoğun ilgi görüyor ve bu nedenle bilet bitti gibi tatsız bir durumda karşılaşmanız mümkün.

Hafta içi (Pazartesi hariç): 11:00 – 15:00 – 16:00

Hafta sonu: 11:00 – 12:00 – 14:00 – 15:00 – 16:00 – 17:00

Ücret: Tam: 2 TL -Öğrenci: 1TL

Sazova Parkı – Bilim Kültür ve Sanat Parkı Nerede, Nasıl Gidilir?

Adres: Sazova Parkı – Sazova Mahallesi / Eskişehir

Nasıl Gidilir?: Maalesef Sazova Parkına ulaşım pek kolay değildir. Bu parka otobüs ile Odunpazarından her 15 dakika da bir kalkan 11 numaralı otobüs gitmektedir. Ayrıca 20 geçe ile 20 kalalar da kalkan 17 numaralı otobüs ve çeyrek kalalar da kalkan 31 numaralı otobüs ile de bu parka ulaşabilirsiniz. 444 82 36 nolu telefonu arayarak Uzay Evi, Bilim, Deney Merkezi hakkında bilgi alabilir, herhangi bir sorunla karşılaşmamak adına rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git