Eski Sevgilimi Unutmak İçin Ne Yapmalıyım ?

Eski Sevgilimi Unutmak İçin Ne Yapmalıyım ?
8 Haziran 2016 tarihinde eklendi, 912 kez okundu.

Günümüzde aşkın, sevginin, sevgilinin bıraktığı her iz çabucak silinir olmuş. Ve onca emeğe, sevgiye, sevgiliye ‘ eski’ denir olmuş. Hem de tüm bunlar daha dün bile bitmiş bir ilişki için dahi geçerliyken… Dün biten bir sevgi hemencecik eskinin raflarına kaldırılır olmuş. Fakat çoğu zaman o ilişki bitse bile içimizde bir yerlerde o ilişki yer edinmiş, acısı da cabası… Peki, eski sevgilimi unutmak için ne yapmalıyım ?

Sevgilinizden ayrıldınız ; baktığınız her yerde ona ait izler var. Eğer sevgilinizden ciddi anlamda ayrıldıysanız evde ona ait ne varsa çöpe atın. Ya da çöpe atmaya kıyamazsanız göz önünden kaldırın. Böylelikle o eşyalara her baktığınızda onunla olan anılarınız gözünüzün önünde birer birer canlanmaz.

Yine de onun size verdiği hediyeleri, eşyaları çöpe atmak daha mantıklı. İleride onu tam unuttuğunuzu sandığınız anda onun eşyalarını görmek sizi yeniden üzebilir. Sevgilinizden ayrılmanız her şeyin bittiği anlamına gelmez. Ondan ayrıldınız diye odanıza, daha da kötüsü içinize kapanmayın. Güzel şeyler düşünün ve güzel şeyler yapın. Sürekli sinemaya gidin mesela. Evde en çok izlemek istediğiniz filmleri izleyin. Erteleyip durduğunuz kitapları gün yüzüne çıkarın. Eski sevgilinizin yapmanızı istemediği her aktiviteye katılın, böylelikle içinizde de kalmamış olur. Ailenizle, arkadaşlarınızla, sevdiğiniz herkesle bol bol zaman geçirin. Hayata küsmeyin. Bu dönemde sevdiğiniz herkese daha sıkı sarılın, her şeyin bir sevgiliden ibaret olmadığını göreceksiniz. Sevdiğiniz insanlardan aldığınız huzur, size mutluluk veren tek kişinin sevgiliniz olmadığını anlatacak. Bu dönemde bol bol yemek yiyin. Kilolarınızdan korkmayın. Her halinizle güzel olduğunuzu unutmayın. Özellikle kızlar bu dönemi tatlısız ve çikolatasız kesinlikle atlatamazlar. En sevdiğiniz çikolatalardan alın ve sinirlendiğinizi hissettikçe yiyin. Biraz olsun sakinleştiğinizi fark edeceksiniz.

eski sevgiliyi unutma yolları

Küçücük bir çikolatanın bile sizi nasıl mutlu ettiğini düşünün. Bu dönemde çok yakın bulduğunuz bir arkadaşınıza sürekli içinizi dökün, içinizde birikenleri konuşmak sizi rahatlatacaktır. Bu süreçte onu hala unutamadıysanız numaranızı değiştirin, sosyal medya hesaplarınızı kapatın. Bir süreliğine bunlardan uzak durun.

Bu süre içerisinde kendinize daha fazla zaman ayırın. Muhtemelen uzun zamandır aynaya dahi bakmamışsınızdır. Kuaföre gidin, güzelliğinizi hissedin. Yeni hobiler edinin. Tatile çıkın. En çok görüp gezmek istediğiniz yerlere gidin. Müzik dinleyin, fakat duygusal müzikler size onu hatırlatacaktır. Duygusallıktan kaçının. Eğer aklınıza onunla ilgili olan anılarınız gelirse ”güzel günlerdi geçti, gitti” diye düşünün. Onun size karşı iyimser tavırları sürekli beyninizde yer ediyorsa size kızdığı zamanları düşünün, sizi üzdüğü zamanları, bazen delicesine kırdığı anları… Unutulmaz demeyin, illa ki unutulur. Bu dönemde asla yeni bir ilişki düşünmeyin, kendinizi daha çok yıpratırsınız. Sadece kendinize odaklanın. Kendinizi mutlu edecek şeyler yapın. Yaşamın onsuz da yürüyebileceğini unutmayın. Eğer bittiyse, bitmesi gerektiği için bitmiştir, bunu unutmayın. Hiçbir şeyin sizden daha değerli olmadığını unutmayın. Ve daima gülümseyin. Yaptığınız ve uğraş verdiğiniz onca şeye rağmen onu hala unutamadıysanız bir psikoloğa gidin ve destek alın.

Benzer Yazılara Göz Attınız Mı ?
Sayfa başına git