Eşimle Tartıştık, Nasıl Davranmalıyım ?

Eşimle Tartıştık, Nasıl Davranmalıyım ?
12 Mayıs 2016 tarihinde eklendi, 876 kez okundu.

Eşlerinizi sizler de gerçekten delicesine seviyor olabilirsiniz. Her ne kadar bir ilişkide iki taraf da biri birini sınırsız bir şekilde seviyor olsa bile bazen küçük olan tartışmalar da yaşanabilir. Bu tartışmalar asla sevgi eksikliğinden ya da sizleri sevmiyor olmasından dolayı da düşünmemeniz gerekir. Çünkü bazen insanlar ruh halleri ile oldukça bunalmış olmalarından dolayı da sizler ile tartışabilirler. Sizler de eşleriniz ile tartıştı ve gerçekten de haklı olduğunuzu düşünüyor iseniz bile bu durumu büyütme yollarını tercih etmeyin. Peki, eşimle tartıştık, nasıl davranmalıyım ? diyorsanız bu yazı tam size göre!

İnsanlar tartışma anlarında oldukça sinirli olmalarından dolayı o an ne kadar haklı olsanız bile olayı büyütmek yerine daha çok yapıcı olan yolları denemelisiniz. O an susmak her ne kadar sizlere zor geliyor olsa bile sizler eşlerinize olan sevginiz ve saygınızdan dolayı kendinizi susturma yollarını bulmalısınız. Bu tartışma anında baktınız olaylar büyüyor sizler eğer aynı ortamda iseniz ona sevginizi söyleyerek o ortamdan da uzaklaşmayı tercih etmelisiniz. Eğer tartışma anı telefonda oluyor ise de telefonu o an kapatıyorum diyerek kapatın ve bir süre sizi arayamaması için telefonu kapatın. Aradan zaman geçtikten sonra ve artık sinirlerin durulduğunu hissettiğiniz anlarda artık yanına gidebilir ya da arayabilirsiniz. Sakin bir şekilde konuşarak o tartışma anlarının ne kadar saçma olduğunu ve sizin sevginizin bunu asla hak etmediğini de anlatın. Bu durumu konuştuktan sonra böyle ufak şeylerin ilişkinizi ister istemez zedelediğini ve bunların olmaması gerektiği konusunda anlaşmalara başvurun. Fakat direk bu durumu kabul etmek yerine de bir nebze af etseniz bile sizlerin onu tam olarak af etmediğini de hissettirin. Çünkü ilk olayda böyle direk bu durumu kabul eder iseniz nasıl olsa beni böyle de kabul ediyor diye devamı gelebilir.

esimle-tartistik

Hem onun ile oldukça mutlu olmak istediğinizi ve bu durumu da bir daha yaşamak istemediğinizi de anlatır iseniz bu tartışmanın sonu sizler için daha da iyi anlara neden olabilir. Fakat her ne olur ise olsun direk pat diye konuşmayı kesmek yerine haklı da olsanız onun ile anlaşma yollarını denemek her zaman sizlerin yararına olacaktır.

Benzer Yazılara Göz Attınız Mı ?
Sayfa başına git