Eşimle Aram Bozuk Ne Yapmalıyım ?

Eşimle Aram Bozuk Ne Yapmalıyım ?
6 Mayıs 2016 tarihinde eklendi, 1.914 kez okundu.

Her zaman doğru kararlar alınarak evlilik yapılmaz, birçok evlilik uyumsuzluk ve tartışma içerisinde yürür. Bu zorlayıcı süreç sabır ve sükunet gerektirir. Eşimle aram bozuk ne yapmalıyım ? diyorsanız bu yazı tam size göre!

Eşini seviyorsun fakat uyumsuzluğunu görmezden gelemezsin ne yapmalısın ? Başta eşinin hangi tavırlara veya hangi durumlara sinirlendiğini tespit etmek gerekir. Genellikle bu durumlarda stres ve üzüntü ile bunları fark etmen zor sadece ona haklı olduğun durumları ifade etme çabasına girersin, fakat eşinin gözü kör olmuş derecesinde, bunları görmemesi aşikardır.

Başlıca ufak tartışmalarda o an eşinin neden sinir olduğunu tespit etmek ve ev hayatı haricinde dışarıda hangi durumla karşılaştığını düşünmek gerekir, elbette ki ev ortamına taşınmaması gereken husustur bu. Fakat bazı kişiler kişilik yapısı durumundan bu stresi atamaz ve eve geldiğinde devam ettirebilir.

Eşini gözlemle, neye ve nelere kızdığını gör, örneğin: Yüksek ses tonuna kızıyorsa zaman içerisinde sesinde bir alçalma yarat. Eğer, eşya dağınıklığına sinir oluyorsa zamanla bunları düzeltme aşamasına gir, birçok farklı nedenden tartışma olabilir bunlar başlıca örnek. Aniden değişmek elbette ki zor fakat aynı hayatı bölüşüyor iseniz bir takım fedakarlıklar yapmak mecburiyet gerektiriyor.

eşimle aram bozuk ne yapmalıyım

Şimdi sen elinden geleni yaptın, eşin sende ki bu değişimi fark edecek ve olumlu davranacaktır negatif tavırlar yerini yumuşak tavırlar alacak. Eğer onda sevmediğin bir hareket varsa bu fedakarlık sonucunda eşine bu hareketleri sevmediğini uygun bir dille anlat değiştiğini gören eşin zamanla değişime girecektir. Böylelikle aranızda ki buz dağları yavaş yavaş eriyecektir sakin mutlu bir ev ortamı yaratmak için bu aşamaları uygulamalı tek sığınağımız olan zamanın eline bırakmalıyız.

Aranızda ki gerginliğin biraz olsun azaldığını gördüğünde ise ona sevdiği bir tatlıyı, sevdiği bir yemeği yapıp ikram edebilirsin. Akşam olduğunda beraber vakit geçirin sadece birbirinize zaman ayıracak vakitler yaratın, birlikte izleyebileceğiniz ortak bir film seçin ve seyredin. “Hava güzel bu akşam dışarı çıkalım” diye bir cümle kur ve o akşam boyunca onu tüm benliğinle dinle her söylediği kelimeye kulak ver ve o süreçte güzel duygular oluşsun.

Diğer bir akşam ise, malum genelde akşam duygular daha fazla yüksek olur ve sabah iş maratonu yoğunluğundan birbirinizi fazla dinleyemeye vakit bulamayabilirsiniz ki siz uygun bir vakit bulduğunuz da ona, “benim hangi yönlerimi sevmiyorsun, açıkça konuşalım” diye bir cümle kur ve gülümse. O an tüm bu yaşananlar sonucu onunda yüzünde hafif bir gülümseme oluşacaktır ve bunları konuşmak o da isteyeceği için sana bunlardan bahsedecektir ve aranızda ki sorun ortaya çıkacaktır o zaman sende, “bazı şeyleri fark ettim ve seninle mutlu bir evlilik ortamında olabilmek için düzeltme çabasına girdim” diyebilirsin ve ardından ekle evlilik fedakarlık gerektirir her lüzumsuz şeyi sorun edip evliliğimizi zedelemeyelim. Bu konuşma ikinize de iyi gelecektir çabaladığını fark edecek ve kendi olumsuz yönlerini de değiştirmeye başlayacaktır.

Tüm bu değişiklik sonucu her şey yoluna girdiyse zamanla eski haline gelmemesi için tüm bu konuştuklarınızın arkasında durmalı ve uygulamalısınız her şey sizin eliniz de sevgi, saygı ve güler yüzün çözemeyeceği negatiflik yoktur.

Benzer Yazılara Göz Attınız Mı ?
Sayfa başına git