Erkeklerde Sağ Kol Ağrısının Nedenleri

Erkeklerde Sağ Kol Ağrısının Nedenleri
23 Haziran 2016 tarihinde eklendi, 1.312 kez okundu.

Kol ağrısı genel olarak kol kaslarında ve sinirlerde meydana gelen kasılma ve uyarılma kaynaklı olarak meydana gelir. Ellerin aşırı şekilde kullanılması ve spor hareketlerinin bilinçsiz şekilde yapılması kolda meydana gelen ağrıların daha da şiddetli olmasını sağlar. Erkeklerde sağ kolda meydana gelen ağrı sol koldaki gibi ciddi durumlardan kaynaklı olarak meydana gelmez.

Sağ kolda meydana gelen ağrının kaynağı genel olarak gün içinde yapılan yanlış hareket veya kişinin gece dinlenme halinde kolun üzerine fazla yüklenilmesi durumunda ortaya çıkmaktadır. Sağ kol ağrısının ciddi durumlarda ortaya çıkmadığı bilinmemekle birlikte kolda meydana gelen ağrı uzun süre devam ettiği zaman doktora başvurulmasında ve buna bağlı olarak gerekirse fizik tedavi yöntemleri de uygulanarak sağ kol ağrısının giderilmesi sağlanır.

erkeklerde-sag-kol-agrisinin

Erkeklerde sağ kol ağrısı ve nedenlerini şöyle sıralayabiliriz; Gece yatarken dinlenme halinde kişinin yanlış pozisyonundan kaynaklı olarak ortaya çıkan sağ kol ağrısıdır. Bu ağrı genel olarak rahatsız edici bir ağrı türü değildir. Kişi dinlenirken daha dikkatli şekilde uyumaya özen gösterirse ağrılarda azalma görülecektir. Kaslarda ve sinirlerde kasılma ve yırtılma sonucunda meydana gelen sağ kol ağrısı, bu ağrı türü genel olarak kasların kasılması ve sağ kolun uyuşması şeklinde kendini göstermektedir. Ağrıyan bölgeye soğuk veya sıcak kompres yapılarak kasların gevşemesi ve sağ koldaki ağrının giderilmesi gerekmektedir. Ağrıyan kol için gerekirse merhem veya jel sürülerek tedaviye devam edilebilir.

Eklemlerin iltihaplanmasına bağlı olarak, kişinin kullandığı ilaçlardan ve ağır antibiyotiklerden dolayı meydana gelen ağrı türüdür. Bu ağrı türü sürekli ve şiddetli olarak kişide kendinin hissettir. Sağ kolda meydana gelen şiddetli ağrı kişinin günlük hareketlerini kısıtlar ve buna bağlı olarak kişinin kolunu kullanması kısıtlanacaktır. Eklemlerin iltihaplanmasından kaynaklı olarak meydana gelen sağ kol ağrısı için mutlaka doktora danışmakta ve buna bağlı olarak doktor tarafından önerilen ilaçların düzenli şekilde kullanılması gerekmektedir. Tedavisi için öncelikle ağrının neden kaynaklı olduğunun bilinmesi gerekmektedir. Ağrının neden kaynaklı olduğunu tespit ettikten sonra buna göre tedavi yöntemi uygulanarak sağ kolda meydana gelen ağrı azaltılabilir.

Benzer Yazılara Göz Attınız Mı ?
Sayfa başına git