En İyi Siyah Göz Kalemi

En İyi Siyah Göz Kalemi
8 Mart 2016 tarihinde eklendi, 1.308 kez okundu.

En iyi siyah göz kalemi hangisidir ve markaları nelerdir? En iyi siyah göz kalemi ile ilgili merak ettiklerinizi öğrenin.

Piyasada bulunan göz kalemlerinin çoğu dağılıyor. Gözünüzün neresine sürerseniz sürün yayılıyor, bulaşıyor ve akıyor. Bu nedenle kötü görünmenize sebep oluyor. Göz kalemi makyaj yapmayan bayanların bile kullandığı bir kozmetik ürünüdür. Yorgun görünen gözlerimizin bir numaralı kurtarıcısıdır. Göz kalemleri her bayan için büyük önem taşır. Gözlerimize anlam katar, ifademizi değiştirir.

Göz kalemlerinden öncelikle olarak kalıcı ve dayanıklı olmasını, akmamasını, yoğun siyahlık sağlamasını, yumuşak bir sürüş sağlamasını ve alerjiye neden olmamasını bekleriz. Günümüzden kaliteli, kalitesiz, ucuz, pahalı, iyi, kötü bir çok göz kalemi bulunmaktadır. Fakat önceden her kalemde tüm özellikleri bulmamız imkansız gibi bir şeydi. Artık tüm özellikleri bulabileceğimiz kalemler günümüz de mevcut. Peki en iyi göz kalemleri hangileridir?

Flormar Ultra Black Eye Liner

Öncelikli olarak Flormar markasının Ultra Black serisi yumuşak yapısı sayesin de çok kolay bir sürüş imkanı sağlıyor. Pratik göz makyajının kesinlikle vazgeçilmez bir parçası haline gelmiştir. Gün boyu içeriğinde ki polimerler sayesinde rengini korur. Tüm gün boyunca terleriz, gözümüz yaşarır fakat bu kalem kesinlikle dağılmaz. İçeriğinde E vitamini, C vitamini ve Jojoba yağı içerir. Bu vitaminler sayesinde göz çevresi nemlenir, göz çevresini nemlendirir ve erken yaşlanmayı önler. Uygun fiyatlıdır ve fiyatına oranla çok kaliteli, kalıcı ve yumuşak uçlu bir kalemdir. Kalıcı ve yoğun bir sonuç sağlayan göz kalemi tek başına da kullanıldığı zaman güzel, çekici durur tüm isteklerinizi karşılar.

Flormar Waterproof Eyeliner 101

İkinci göz kalemimiz de Flormar markasının materproof eyeliner 101. Flormar markasının Ultra Black serisinden farkı ince hatlar, ince çizgi seven bayanlar için ince uçlu kalemdir. İnce ucu sayesin de sürme kolaylığı da size yardımcı olacaktır. Koyu renkli ve suya dayanıklı bir göz kalemidir. İstediğiniz gibi suya, havuza, duşa girebilirsiniz. Kesinlikle akmaz, bulaşmaz, suya dayanıklıdır.

Maybelline The Colossal Kajal Göz Kalemi

Yoğun siyah pigmentli ve 12 saate kadar kalıcı olan bu göz kalemi tek uygulamada bile siyah bir sonuç elde etmenizi sağlıyor. İçeriğin de E vitamini, C vitamini ve Zeytinyağı bulunur. Bu vitaminler sayesinde göz çevresi nemini korur, yaşlanmaya karşı önlem alır. Göz kalemini kolay süremeyenler için kolay sürüm sağlayan bir göz kalemidir. Buğulu göz makyajının vazgeçilmez makyaj malzemesidir. Fiyatı sizi zorlamaz ve fiyatına göre çok kaliteli siyah göz kalemidir.

AVON Supershock Siyah Göz Kalemi

Jel göz kalemi olarak adlandırılan Supershock siyah göz kalemi, hızlı ve kolay sürüm sağlar. Oldukça fazla beğenilen siyah göz kalemlerinden biridir. Bir bayanın siyah göz kaleminden beklediği tüm özellikleri içinde barındırır. Akmaz, kalıcıdır, yoğun siyahtır, yumuşak dokunuşu sayesinde de kolay sürüm sağlar. Maddi olarak size zarar vermeyecek fiyatta olan Supershock siyah göz kalemi istediğiniz tüm sonuçları verebilecek kalıcı siyah göz kalemidir.

Lancome Khol Hypnose Waterproof Göz Kalemi

Lancoma markasının Khol Hypnose Waterproof göz kalemi kremsi dokusuyla hassas bir uygulama sağlar, göz kapaklarınızı tahriş etmez ve kolay sürüm sağlar. Suya dayanıklı olan göz kalemi kesinlikle akmaz ve gün boyu tazeliğini korur. Yukarıda ki siyah göz kalemleri arasın da en iyi sonuç alabileceğiniz, en kalıcı, kolay sürülen ve en yumuşak göz kalemidir. En iyisi, en kalitelisi olsun istiyorsanız ve bütçeniz de bu kalemi almaya uygun ise Lancoma markasının Khol Hypnose Waterproof Göz Kalemini kesinlikle almalısınız.

Golden Rose Waterproof Eye Liner

Üçüncü göz kalemimiz de Golden Rose. Bu göz kalemi de suya dayanıklıdır. Flormar markasının Ultra Black serisine karşı piyasaya sürülmüştür. Flormar tercih etmeyenlerin kesinlikle bu kalemi tercih etmesi gerekir. Koyu siyah rengine sahiptir ve sürüldükten 1 dakika sonra kendini sabitleme özelliğine sahiptir.

Maybelline Expression Kajal

Dördüncü olarak da Maybelline markasının Expression Kajal ürünüdür. Maybelline kesinlikle rimelleri ile büyük bir ün kazanmıştır. Fakat göz kalemlerinin de hakkını yememek lazım. Kesinlikle rimelleri kadar göz kalemleri de harika. Sert yapılı bir kalem olması sebebi ile kolay sürüm sağlayan bu kalem, akma, bulaşma yapmaz ve gün boyu rengini korur. İnce çizgiler çekmek için kesinlikle ideal bir göz kalemidir.

Mac Siyah Göz Kalemi

Çalışırken, davetlerde, özel günlerde, gün içerisinde rahatlıkta tercih edebilirsiniz ve tam anlamıyla siyah rengiyle sizi büyüleyici güzelliğe kavuşturur.Kullanımı rahat, yumuşak ucuyla gözlerinizi bir kat daha ortaya çıkararak, herkesi büyüleyecek.

Her kadının vazgeçilmezi siyah göz kalemidir, fakat herkes akmayan, silinmeyen, bulaşmayan göz kalemi ister. Elinize aldığınızda gözlerinizde yağ gibi akıp, tam anlamıyla siyah rengi verecek olan kalem Mac siyah göz kalemdir. Ne yazık ki siyah diye satılan birçok göz kaleminin rengi koyu gri, füme ya da siyahın en açık tonları şeklinde. Ancak Mac siyah göz kalemi, kömür karası gibi siyah rengiyle sizi şatafatlı bir görünüme ulaştırır. Yumuşak yapısı sayesinde gözünüzü acıtmadan kolayca sürülebilir ve bir kaç saniyede sabitlenir. Diğer basit göz kalemleri gibi gözde çizilme yapmaz. Yağlı özelliğiyle, gözlerinizde parlaklık sağlar.

Asansörlü kalemtıraşa ihtiyaç duymadan çevrilerek açılıp gözlerinizle buluşabilir, sonra yine çevirerek kolayca kapatabilirsiniz. Gözleriniz daha iri görünüme sahip olabilir ve gözlerinize derinlik kazandırabilirsiniz. Ayrıca temizlenmesi de oldukça kolaydır. Küçük gözlerinizi büyütür, iri gözlerinizi küçültebilirsiniz. Eğer ki gözleriniz küçük ise, göz kalemini hem içi hem de dış kısımlarına yakın sürün. Buğulu, dalgalı gözler yapmak isteyenler için akan çeşidi de bulunmaktadır.

Mac Powerpoint Eye Pencil Tekli Göz Kalemi 1.2gr

Kalıcı ve suya dayanıklı bir göz kalemidir. Metalik ışıltılar sağlar ve mat bitişlidir. Pürüzsüz şekilde uygulanır ve bulaşma yapmaz. Net çizgi çizebilir ve gözlerinizi güçlendire bilirsiniz. Göz makyajının genelde en vazgeçilmezi siyah göz kalemidir. Hem göz pınarların da hem de göz kapaklarında ayrı bir hava sağlar.

Pastel Matte Black

Beşinci göz kalemimiz de Pastel markasının Matte Black serisi. Pastel markası göz kalemleri pek ün salmış olmasa da kesinlikle kısa süre içerisin de adını duyaracak bir göz kalemi koleksiyonuna sahiptir. Çok başarılı göz kalemi serisine sahip olan Pastel, kesinlikle Flormar ile yarışabilecek kalite de. Yumuşak uçlu bir göz kalemidir ve orta kalınlıkta siyah göz kalemidir. Orta kalınlık sayesin de hem ince, hem de kalın formda çizgiler çekebilirsiniz.

Tüm bu kalemler 7-20 TL arasında değişen fiyatlar ile satıştadır. Tümü kaliteli ve uygundur. En pahalısı Flormar markasının Ultra Black kalemidir, en uygunu ise Pastel markasının Matte Black serisidir. Hangisi size hitap ediyorsa gönül rahatlığıyla alabilir, kullanabilirsiniz.

Cecile All Day Performance Eyeliner

Uygun fiyatlı ve harika bir performansı vardır. Füme rengi en çok tercih edilenler arasındadır ve kalıcıdır, akmaz.

Estee Lauder Artist’s Eye Pencil

Kalıcı ve kolay sürümü sayesinde çok fazla tercih edilen bir göz kalemidir. Sürüldükten sonra pudra ile sabitlenmesi gerekir. Bu işlem daha çok kalıcılığını arttırır.

Maybelline Siyah Göz Kalemi

Merhabalar, hanımlara sorsak vazgeçemediğiniz ve çantanızdan ayırmadığınız en önemli makyaj malzemesi nedir diye şüphesiz göz kalemi diyeceklerdir. Peki bunca marka arasından en doğru göz kalemini nasıl seçmeliyiz ve nasıl kullanmalıyız?

Bu günlerde ekranlarda sürekli reklamı dönen maybelline göz kalemi dikkatimi çekti. Gittim aldım ve gerçekten aradığım kalemi buldum. Mükemmel bir kalem. içeriği hepsinden önemli. Sonuçta göz hassas bir bölge. Hassas gözler için uygun olmakla beraber lens kullananlar için de uygun. Aynı zamanda içeriğinde bakım yapan vitaminler bulunmakta. Zeytinyağı, c vitamini, e vitamini, yumuşatıcı yağ ve nemlendirici bileşenler içeriyor. Yani mükemmel bakışlara sahip olmak artık çok daha sağlıklı. Üstelik uygulaması da çok kolay pürüzsüz. Yoğun siyah pigmentli formüle sahip ve özel ucu sayesinde kusursuz ve kolay bir uygulama yapabilirsiniz. Ayrıca dağılmayan ve uzun zaman etkisini yitirmeyen bu kalem ile artık makyaj tazelemenize de gerek kalmayacak.

En az altı saat hiç dağılmayan maybelline siyah göz kalemi eşsiz formülü sayesinde bulaşmadan, dağılmadan, uzun süre etkisini yitirmeden kalabiliyor. Asansörlü yapısı sayesinde de oldukça kullanımı kolay. Ancak fazla açarsanız kırılabilir. Az açarsanız kullanımı daha kolay olacaktır. Diğer kalemler gibi açma derdi yok kırık çıkma derdi yok. İlk kullandığımda yeterince yoğun ve yumuşak olması beni memnun etti. Göz yapım küçük olmadığı için içine de dışına da sürdüm. Hatta içine iki kez sürerek daha kalıcı ve yoğun olmasını sağladım. Dış bölümde ise sadece kirpik diplerime uyguladım. Gerçekten mükemmel sonuç aldım. Eğer sizin göz yapınız küçük ise sadece dışına sürmenizi öneririm. İçine sürmek isterseniz dibe kadar gitmeyin. Çünkü göz pınarlarından aktığında hiç hoş görünmüyor. Gerçi bu kalemde öyle bir şey olacağını da sanmam. Diğer kalemlerde yaşadığım en büyük sorun göz içimden akıp gitmesi ve kirpik diplerime bulaşmasıydı. Bu kalemde öyle olmadı. Saatler sonra hafif dış köşelere aktı ama rahatsız edici şekilde değildi. Ayrıca asla uçup gitmedi. Temizlemesi de bir o kadar kolay. Normal temizleme jeli ile kolayca temizleniyor. İlla makyaj temizleme ürünlerine gerek kalmıyor. Fiyatı da 10 lira civarında. İçeriğinde ki bakım yağları ve vitaminleri de tekrar belirtmek isterim. Eee bir kalemden daha ne beklenir ki.

Max Factor Siyah Göz Kalemi

Bir bayanın gözlerinin en keskin şekilde görünmesini sağlayan ve kadınların en değerli makyaj malzemeleri göz kalemleridir. Bayanlar için bu kadar değerli olan ürünlerin markalarının ve kalitelerinin de bir hayli önemli olduğu bu durumda bayanlar arasında en çok güvenilen ve rağbet gören marka max factor olmaktadır. Bu markadan alınan her bir göz kalemi bayanların gözlerinin hassasiyetleri ön plana alınarak üretilmesinden dolayı da piyasada en çok satılan ürün olmaktadır. Bayanlar için en kaliteli ürünleri üretmesinin yanı sıra bir de gözleri hem en keskin gösteren hem de en güzel yanını ortaya çıkarmak konusunda oldukça etkili olmaktadır. Biri birinden daha farklı olan renk ve model seçenekleri ile de her kesimden bayan için mutlaka uygun olan bir ürünü oldukça geniş olan ürün yelpazesi içerisinde barındırmaktadır. Sadeliği her an ön plana alan bayanların da kendilerine uygun olan bir modeli oldukça rahat bir şekilde bulabilmeleri için kendi ürün yelpazesi içerisinde biri birinden daha farklı mat olan renkleri de barındırmasından dolayı büyük bir avantaj niteliğinde olmaktadır.

Birbirinden farklı renkleri ile hem de simli olan renkleri ile her kesim bayanın en büyük yardımcısı olan marka haline gelmektedir. Renk seçenekleri ile de yeterli olmayıp bir de göz içine sürmeyi daha çok tercih eden bayanların göz hassasiyetine uygun olan bir kalemi de rahatlık ile bulabilmesi amacı ile göz içi kalemi bulundurur iken daha farklı olan modelleri ile de gündeme gelmektedir. Gözlerin iç kısımları yerine dış kısımlarına sürmeyi daha çok seven bayanlar için de ona uygun olan seçeneklerinin bulunması tüm makyaj malzemeleri üreticileri arasında max factor markasının ilk sırada gelmesinde en büyük katkıyı sağlamaktadır. Gece makyajı yapmak isteyen bayanlar için daha sert renkleri ve bir de yanında biraz daha parlak olan beyaz renginin de üretimini sağlar iken bir de gündüz makyajı için de daha yumuşak olan renk seçenekleri bulunan ürünlerin de üretimini gerçekleştirmektedir. Sizlerin gözlerinin hem sağlık hem de görünüm açısından en iyi destekçisi olan bu marka sizler için her an farklı bir max factor siyah göz kalemi seçeneği ile de makyaj çantaları arasında yerini almaktadır.

Benzer Yazılara Göz Attınız Mı ?
Sayfa başına git