En İyi Bebek Bezi Önerileri

En İyi Bebek Bezi Önerileri
28 Kasım 2015 tarihinde eklendi, 779 kez okundu.

En iyi bebek bezi önerileri öğren. Her anne çocukları için her şeyin en iyisini ister. Giydiği çoraptan yemek yediği kaşığa kadar kullandığı deterjandan beze kadar hepsinin en iyisini ve sağlıklısı bulmak için uğraşır. Annelerin en çok dikkat ettiği konulardan biri olan bebek bezi önem arz eden bir durumdur. Bebeklerin en büyük sorunlarından biri olan pişiğin temel sebeplerinden biri kullanılan bebek bezi ve ıslak mendillerdir. Sağlıklı ve zararsız gibi gözükse de markası belli olmayan naylon bezler çocuğunuzun sağlığı için dikkat etmeniz gereken konuların başında gelir. Kimse çocuğunu naylon bezlere sarmak istemez. Bu sebeple annelerin bebekleri doğduğu andan itibaren sürekli dikkat ettikleri, iyisini bulmaya çalıştıkları, bir çok çeşidi deneyip çocuklarının tenine en iyisini bulmak için uğraştıkları bir üründür bez. Artık eskiden kullanılan naylon poşetler ve beyaz keten bezler her ne kadar sağlıksız gözükse de bir nevi yapımında ne olduğu belli olmayan bezlerden daha sağlıklı olduğunu söyleyebiliriz.

en iyi bebek bezi önerisi

Evlerimizde annelerimizce kaynar sularda deterjanlarla yıkanılan, yüksek buharda ütülenen bezler eskide kaldı fakat belki de sağlıklı bir neslin yetişmesine de yol açtı. Teknolojinin ilerlemesiyle birlikte tabi ki annelerden çocuklarında eski usul yöntemler kullanmasını bekleyemeyiz. Bu durumda yeni arayışlar fakat sağlıklı arayışlar içine giren annelerin taleplerini karşılamak için bir çok sadece bebek bezi üzerine ürün üreten markalar bulunmakta. Bu durumda en çok düşünülen şey kuşkusuz hangisinin en iyi en sağlıklı bebek bezi ve bütçeye en uygun olduğudur.

Her markanın farklı farklı bebek bezi modelleri ürettiği kiminin naylon kiminin pamuk kullandığı kimininse hem markası hem de içinde ne olduğu belli olmayan bir çok bez markası tüketim savaşlarında yerini almış durumda. Bu durumda annelere bebekleri için en iyisinin hangisini olduğunu bulmakta büyük bir yük düşüyor. Çünkü hem çocukları için uygun olanı bulana kadar bir sürü bez almış olarak bütçeye olumsuz yansıma yapacaklar hem de sürekli bebek bezini değiştirdikleri için bebeklerinin daha yenisine alışamadan bir diğeri geldiği için düzen konusunda karmaşa oluşturmuş olacaklar.

en iyi bebek bezi

Bilindiği üzere bebek teni çok hassas olmakla birlikte yabancı maddelere karşı da fazlaca duyarlıdır. Bu durumda kullanılan her bebek bezi her bebeğe uygun olmayabilir. Kimi bebeğe uygun olan bez kimi bebekte pişiğe sebep olabilir. Bir diğer önemli olan konulardan biri de bezin inceliği. Kimse çocuğunun poposunun kocaman görünmesini istemez. Özellikle de bez dolduğu anda daha kötü bir görüntü oluşturacak ve bebeği rahatsız edecektir. Tabi ki bununla beraber bezin emici özelliğinin de kuvvetli olmasına dikkat etmek gerekir. Emiciliğinde sorun olan bezler çok çabuk sızdırma yaparak bebeğinizin kıyafetlerinin kirlenmesine sebep olabilir. Bunu önlemek için bacak kısmına konulan ince lastikler zararsız görünse de bebeğinizin bacak kısmını sıkarak kan dolaşımı için problem arz edebilir. Bu durumda üreticiler tarafından bacak kısmının sıkılığı konusuna dikkat edilmelidir.

Bezlerin üzerinde belirtilen yaş veya ay gurubunda olan bebekleriniz o yaş gurubunun ortalama bebek kilosuna göre hesaplanır. Örneğin sizin çocuğunuz olduğu aya göre kiloluysa ya da zayıfsa bacak kısmındaki lastiklere diğer annelere göre iki kere dikkat etmelisiniz. Bezler için bir diğer önemli konu ise yan bantlar. Tutuculuğu iyi olmayan bantlar bezin açılmasına sebep olup kötü sonuçlar meydana getirebilir. Bu durumda bebeğinizin beline en uygun şekilde bantlamalı ve bezlerin bant kısımlarına dikkat etmelisiniz. Özellikle yeni doğan bebek bezleri son dönemlerde göbek oyuntusu kısmı bulunmakta. Eğer bebeğiniz yeni doğduysa be henüz göbek bağı düşmediyse böyle bir bezi tercih etmeniz bebeğiniz için en iyisi olacaktır.

bebek bezi değiştirme

Artık bebeklikten çıkıp havuza veya denize girme yaşına gelip hala bezlenen çocuklar için de suya dayanıklı ve külot gibi giyilebilen bezleri tercih edebilirsiniz. Hem kız hem erkek bebekler için ayrı ayrı üretilen mayo görünümünde külot gibi giyilen bu bezlerin emiciliğine güvenebilirsiniz. Genel olarak dikkat edilmesi gereken konular bunlar. Tabi ki bunlarla birlikte bezlerin parfümlü kokular içermesine dikkat etmelisiniz. Kötü koku olmasın parfümlü koku kötü kokuları bastırsın düşüncesiyle kokulu bez tercih etmek her zaman doğru bir fikir olmayabilir. Bebeklerin tenleri hassas olduğu için bu bezler bazı cilt problemlerine yol açabilir.

Eğer sizinde bebek bezi önerileriniz varsa konu altından yorum olarak önerilerini iletebilirsin veya aklındaki soruları sorabilirsin. Anne dayanışması için yorumlarınızı bekliyoruz !

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git