En İyi Bebek Bezi Modelleri

En İyi Bebek Bezi Modelleri
16 Şubat 2016 tarihinde eklendi, 560 kez okundu.

En iyi bebek bezi modelleri merak ediyorsanız konumuzu inceleyebilir ve bebeğiniz için en iyi bebek bezini seçebilirsiniz. Dünyaya bir bebek getirmenin mutluluğu hiç bir duygu ile mukayese edilemez. Hem sevinci hem de beraberinde getirdiği kaygı ile farklı bir duygu yaşanmaktadır. Bebeğine en iyisini vermek ve onun sağlıklı bir şekilde gelişmesi ebeveynler için oldukça önemli. Tüm ihtiyaçlarını belirleyen gerekeni yapmaya özen gösteren ebeveynler yeni doğan bebekleri için bez seçiminde de bu hassasiyeti göstermektedirler.

Baby boy posing for his first portrait

Bir çok bebek bezi markası olup bu markaların hepsinin ortak özelliği aynı olmasına rağmen bez seçimi yaparken daha dikkatli olup bebeğin ihtiyaçlarına cevap veren bezi seçmek hem ekonomik açıdan hem de bebek sağlığı açısından önemlidir. Bebek ve giyinme ihtiyacının ilk planda olduğu bu dönemlerde bebeği için cildine zarar vermeyen onun vücudunu uygun şekilde saran ince esnek ve kuru kalan bezler seçmeye özen göstermelidir.

Bebek bezi modellerinden seçim yaparken özellikle onaylanmış ve dermatolojik olarak test edilmiş bebek bezleri seçmek bebeğinizin sağlığı açısından önemli bir detaydır. Gerisi bebeğinizin ihtiyaçlarını karşılaması, sizin iç rahatlığınız ve ekonomik durumunuzla alakalı kararlardır.

en-iyi-bebek-bezleri-modelleri
Bebek bezi seçeneklerini 3 kategoriye ayırarak tercih yapmak gerekir. Bebeklerin erken doğum prematüre doğumları ile tam gelişmemiş ve 1500 kg ve üzeri oldukları dönem,2 ve 6 kg. oldukları yeni doğan dönemi ve aktif hale gelmeye başladıkları özgürce hareket ettikleri dönem.

Dünyaya erken gelen prematüre bebeklerin ciltleri oldukça hassas ve damarları deriye yakın olmaktadır. Bu açıdan kullanılan bezinde bu yapılarına uygun ve bebeği rahatsız etmeyerek ihtiyacını karşılıyor olması gerekir. Çok küçük oldukları için büyük bez kullanımı sıvı olan kakalarının vücutlarına bulaşmasına ve ciltlerini tahriş ederken zararlı maddelerin damar yolu ile alınarak başka hastalıkların oluşumuna sebebiyet verir. Bu kadar hassas bir dönemde bebeğin altını ona uygun olarak üretilen prematüre bebek bezlerinden seçmek en doğru yaklaşım olacaktır. Bebeğin çoğu zaman yattığı ve uyuduğu bu süreçte bebeği rahatsız etmeden altını kontrol edip gerekiyorsa onu uyandırmadan altını almanızı sağlayan dayanıklı esnek ve sessiz bantları olan bir bez işinize oldukça yarayacaktır. Bu açıdan piyasada olan Prima Premium Care Prematüre Molfix prematüre bebek bezi, Can Bebe Ekstra Small Bebek Bezi, iç yüzeylerindeki yumuşak ve emici yapısının yanında nefes alan dış yüzeyi ile oldukça iyi bebek bezleridir.

en-iyi-bebek-bezi-modeli

Prima Premium Care Prematüre bebek bezinin renk değiştirerek sıvı durumunu gösterir olması bu açıdan anne adayının ne zaman bezini değiştireceğini anlamasında artı bir avantaj sağlamaktadır.

Normal kilosuna gelen veya yeni doğan bebeklerde ise göbek oyuntusuna dikkat edilerek göbek bağının tahriş olmamasını sağlayan, esnek yan bantları ile uygun bacak oyuntusu bulunan, sağlam ve esnek cırt cırtları ile açılıp kapanmaya karşı dayanıklılık gösteren bebeğin vücuduna uyumlu, yumuşak dokusu, emiciliği ile kuru kalması, inceltilmiş yapıya sahip bebek bezleri bebeğinizin daha huzurlu olmasına olanak sağlayacaktır. Bu özelliklere sahip olarak piyasada Huggies Yenidoğan, Prima Yeni Bebek, Molfix Yenidoğan Can Bebe Comfort Dry, Evy Baby gibi markaların 2 -5 kg dan başlayıp 3-6 kg.4-9 kg. gibi seçenekleri ile gelişimlerine göre seçenekleri bulunan bebek bezleri iyi bebek bezleri arasında yer almaktadır. Bunun yanı sıra bebeklerin cinsiyetlerine göre kızım için ve oğlum için serisi bulunan bebek bezleri de erkeklerde ön kızlarda orta bölgedeki ekstra emicilik kazandırılmış bezler olup seçimlerinizde etkili olacaktır.

Gün geçtikçe büyümeye devam eden bebekler gün geçtikçe hareketlenerek emeklemeler hatta adım atarak evin neşesi haline gelmektedir. Bu zamanlarında da bedenlerini rahatsız etmeyecek ve hareket kabiliyetlerini kısıtlamayacak sızıntı yaparak etrafı ve bebeğin bedenini pisletmeyen, onun hareketlerine göre esneyen bacak arasında ve göbeğinde sürtme yaparak tahriş ve kızarıklık riski bulunmayan süper emici oluşları ile artan idrar çıkışını depolayarak hapseden ve sızdırmayan, bezler kullanmaya özen göstermelidir. Aktif ve hareketli bebeklerde düşünülerek özel olarak tasarlanan bebek bezleri içinde Prima aktif, Huggies, Can Bebe, Molfix ve Evy Baby değişik kilo seçenekleri ile hareketlenen bebekler için özel tasarlanmışlardır.

Değerli annelerimiz, en iyi bebek bezi modelleri konusunda benimde bebek bezi önerilerim var diyorsanız konumuza yorum olarak tecrübelerinizi ve tavsiyelerinizi paylaşabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git