En Belirgin 13 Özelliğiyle Uzak Durulması Gereken “İlişki İstemiyorum” Erkekleri!

En Belirgin 13 Özelliğiyle Uzak Durulması Gereken “İlişki İstemiyorum” Erkekleri!
1 Nisan 2017 tarihinde eklendi, 366 kez okundu.

Ah nerede o eski aşklar! Günümüzde teknolojinin ve tahammülsüzlüğün artışıyla belki de herkes birbirinden daha kolay vazgeçebilir oldu. İlişki sürdürmenin zorluğuyla boğuşurken, şimdi ilişkiye başlamakta bile zorlanıyoruz. Neden, çünkü erkekler artık ilişkisiz bir hayatı tercih ettiklerini öne sürerek kadınları hayatlarında, sorumlulukları ise dışarıda tutuyorlar.

1. Dediğimiz gibi; sorumluluk korkusu.

Daha sizin hayatınızda var olma sorumluluğunu bile kabullenemeyen bir erkek ileride de sorumluluklarından kaçmak için her yola başvuracaktır. Her şeyin yükünün de, suçunun da size kalmasını istemiyorsanız bu erkeklerden en başta uzak durmalısınız.

2. İşlerini toparlamaları hiç bitmez.

Hele ki bu arkadaş bir de sizi hayatından çıkarmak istemiyorsa sizi oyalama yöntemine başvurur ve buna sonsuza kadar inanmanızı bekler. Şu işleri bir yoluna girmeden kafasını toparlayamıyordur işte. Yeterli para yoktur, zaman yoktur ya da bir şeyler yine ters gidiyordur! Beklentiniz aynı yöne gitmiyorsa siz de bu adamla ters yöne gidin. Merak etmeyin çok bir şey kaybetmeyeceksiniz.

3. Kavramlara inanmıyordur.

İlişkiyi dar kalıplara sokmaya ne gerek vardır. Adam istediği zaman gelmeniz, istediği zaman gitmeniz yeterlidir işte. Siz istediğiniz zaman gelir gider, öyle arar sorarsanız ilişki olur o. Olmaz o zaman! Her şeyi bir başlık altına koymak kavramlara ihtiyaç duymak kapitalizmin sonucudur! Yemeyin canım yemeyin. İşine gelince kavramlara olan inancı değişiverir siz de ne olduğunu anlamadan başkasının yalan inançlarıyla yaşamak zorunda kalmış olduğunuzu fark edersiniz.

4. Çok zekidir kerata!

Bakmayın yok inançlarım, yok hayatım , yok daha hazır değilim dediğine bir çoğu her şeyi aslında çoktan planlamıştır. Ya o planlarda siz yoksunuzdur ya da hoşlanmayacağınız bir planın parçasısınızdır. Kanmayın, onun şifrelerini iyi okuyun.

5. Bir anda dünyada tam anlamıyla istediğiniz erkek oluverirler.

Davranışları kibar, kültür seviyeleri yüksektir. Siz de özelliklerine kanar bir daha aşık olursunuz. Her şeyi bilir, her sporu yapar, her ortamda parlar. Ve siz iyice tutulursunuz. Ancak yalnız kaldığınızda balkabağına dönüşüveriyordur  ve siz sürekli kendinizi ‘dışı herkesi içi beni yakıyor’ diye düşünürken bulursunuz.

6. Cinselliğe verdiğiniz tepkiyle dalga geçerler.

Cinsellik onlar için doğal bir ihtiyaçtır ve sizin için de böyle olduğunu savunurlar. Neden kırıldığınızı anlayamaz hatta Kezban muamelesi yaparlar ve sizi bu yüzden sıkıcı olmakla suçlarlar. Evet, cinsellik herkes için doğal bir ihtiyaç olmakla birlikte bu erkeklerin anlaması gereken şu ki, bizim toplumumuzda kadın bu konuda hep baskı altında olmuştur ve olmasa bile bir kadının cinselliği yaşayabilmesi için bile duygulara ihtiyaç vardır. Bu temel farkların farkında olan gerçek beyefendiler varken çakallarla vaktinizi harcamaya değmez.

7. Aşk sözcükleri mi yok daha neler!

Siz kendinizi paralasanız da, onun sizden duydukları hoşuna gitse de aynı karşılığı bulamazsınız. Çünkü saçmadır, boştur. Ve ayrıca ilişkiniz de yoktur ki neden söylesin! Siz de onu boş verin çünkü bir gün bir kadının peşinden size söylemediği laflarla koştuğunu görmek yerine kendi hayatınızı yaşamanız daha akıllıcadır!

8. Aşk mı!?

Aşka inanmazlar. Yani size aşık değillerdir. Aranızdaki güzel bir arkadaşlıktır. Ve bu arkadaşlıkta tabi ki cinsellik bir o kadar doğal bir süreçtir. Aşk meşk bunlar hikayedir. Gerçek bir şey değildir. Bir yanılsamadır. Ne istediğini bilen bir kadınsanız bu fikirlere vereceğiniz cevaplar çoktan bellidir.

9. Klişelere oldukça fazla başvurur.

Hem de ne klişeler. Klişe olduğunu kendi de biliyor olmasına rağmen utanmadan da söyler. Sorun sende değil bende. Problemli bir çocukluk geçirdim, aile kurmak istemiyorum. Bunun gibi klişelere karşı dikkatli olun, tabi ki sonuna kadar yine de dinleyin, anlamaya çalışın. Ancak, sadece sizi hayatında istemediği için klişe uyduran bir adama karşı da gözlerinizi yummayın.

10. Bir öyle bir böyle sizin de kafanız karışır.

Bir anda size olan ilgilerinin artması ve siz karşılık verince bir anda sizi suçlu hissettirmeleri sizi en çok yoran şeydir aslında. Sıcak soğuk yaparak sizi yanında mı tutmaya çalışıyor, kişilik bozukluğu mu var, seviyor mu sevmiyor mu anlayamazsınız. Boş verin anlamayın, dünyada başka bir sürü dert çekebileceğiniz erkek türü var. Yanında kalmayın hatta arkadaş bile kalmayın.

11. Duygu dünyanızı alt üst etmek tam olarak bu erkeklerin işidir.

Duygularınız ile oynama konusunda adeta mastır yapmışlardır diyebiliriz. Bir ilgi bir ilgisiz derken tüm iç dünyanızı, hislerinizi alt üst ederi dengenizi bozarlar. Bu konuda kendinize yüklenmek yerine karşı tarafın net olmasını bekleyin, tabi bu erkeklerden netlik beklemekte polyannacılık ile eş değer.

12. Durup dururken öz güven patlamaları yaşarlar.

Bu tip erkekler adeta kendilerine aşıktır. Sürekli olarak öz güven sahibi olduklarını dile getirecek beyanlarda bulunur ve bunu siz onaylayana kadar devam ettirler. ‘’ Sus be adam! ‘’ diyene kadar öz güven ve ego ile yükselirde yükselirler.

13. Sevgili evresine geçmek istemez, arkadaşlık çıkmazında arada kalmışlık yaşatmaya bayılırlar.

Sürekli olarak hayatınızda yer alsalar dahi sevgili olma evresine bir türlü geçemezsiniz. Level atlama konusunda yeteneksiz olan bu tipler arkadaş kalmaya bayılır. Çünkü arkadaşlık, sevgililiğe göre daha az sorumluluğu yüklenmek demektir.

Bu ve bunun gibi tipler eninde sonunda hayatınızın bir evresinde karşınıza çıkacaktır. Belki de böylesi biri hayatınızdan çoktan geçmiştir. Bu sebeple bu tür erkekler ile vakit geçirirseniz kendinize yüklenmeyin, hatayı kendinizde aramaktan vazgeçin. Çünkü ne yaparsanız yapın bu tipler eninde sonunda sizden kaçıp bir başkasına meyil edecektir. Arkadaşlık evresinde mutlu değilseniz tüm ilişkinizi kestirip atın ve kurtulun.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git