Elmalı Turta Kaç Dakikada Pişer?

Elmalı Turta Kaç Dakikada Pişer?
27 Ocak 2017 tarihinde eklendi, 779 kez okundu.

Elmalı turta kaç dakikada pişer ? Hepimizin bildiği gibi meyve çok sağlıklı bir besindir elma da bunların başında gelir. Elma, cilt vitamin ve sağlık açısından çok tüketilir. Tatlılar da pastalar da süsleme vs.

Şimdi de elma ile yapılan bir pasta çeşidimizden bahsedeceğiz. Siz de bilirsiniz ki özellikle 5 çayların da çayın yanında çok güzel gider. Şimdi bu pastanızın hem içeriğinden hem de yapılış süresinden bahsedelim.

Elmalı Turta, bildiğimiz basit ve bir o kadar da güzel olan kurabiye malzemelerinden oluşuyor. Az bir malzemeyle harika bir tat elde edebiliriz. Un, margarin, sıvı yağ, yoğurt şeker ve kabartma tozu. Bir de elmalı harcımız için; 3 adet elma, bir tatlı kaşığı toz şeker, toz tarçın ve isteğe göre ceviz içi. İşte tüm malzemelerimiz bu kadar. Şimdi bu malzemelerimizden oluşacak o güzel tadın hazırlanışına bakalım.

Genel olarak bakarsak çabuk pişen bir pasta çeşididir. Tabii bunun hazırlama süresini ayrı tutarsak. Elimiz bir işe ne kadar yatkınsa ve durumumuz uygunsa gayet erken pişecektir. Kısacası hamuru iç harcını tamamladık mı bize sadece 15 ila 20 dakika kalıyor. Afiyetle.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git