Egzamaya Hangi Krem İyi Gelir ?

Egzamaya Hangi Krem İyi Gelir ?
26 Şubat 2017 tarihinde eklendi, 1.844 kez okundu.

Egzama kaşıntılı ve döküntülü bir cilt rahatsızlığıdır. Deriye içten ve dıştan temas eden faktörlere vücudun tepki vermesiyle ortaya çıkan deri rahatsızlığıdır. Çeşitli krem ve antibiyotiklerle hastalığı tedavi etmek mümkündür. Bu cilt hastalığı tam olarak geçse de tekrar nüksedebilir. Bunu için gerekli önlemler alınmalı ve kesinlikle bir deri hastalıkları uzmanına görünülmelidir. Saçlarda varsa eğer çok fazla kaşımamalı ve havasız bırakmamalısınız. Saçlardaki egzama saçın dökülmesine neden olabilir. Bununla ilgili doktora gitmeyi ihmal etmeyin! Ya da bitkisel kürler deneyin! Daha çok bu hastalık için hap değil krem önerilir. Eğer egzama şikayetiniz varsa bol su tüketin! Çünkü; alerji yüzünden de olabilir. Saçınızı fırsat buldukça havalandırın ve sık yıkamayın! Çünkü; egzama kuru ciltlerde daha çok ortaya çıkıyor. Bazen çok abur cubur tüketince de egzama oluşabiliyor.

Egzamaya iyi gelen kremler cildin eski yapısına kavuşmasını sağlar. Dermovate krem, Sudocrem, Advantan, Hipokort, Mecit efendi aynısafa kremler arasında en etkili krem olarak bilinen Eumovate kremdir. Bu kremler doktor gözetimi altında kullanılmalıdır ve kullanmadan önce mutlaka doktorunuza danışmalısınız.

Aynısefa Kremi

Mecitefendi aynısefa kremi bitkisel yollarla üretilmektedir. Egzama kremlerinden biri aynısefa adlı olup aktarlarda bulabilirsiniz. İçerisinde bal mumu, tereyağ ve aynısefa bitkisi içermektedir. Hassas ciltler için çok etkili bir kremdir. Kullanımından önce egzamalı bölgenin temizlenmesi gerekmektedir. Ardıç katran özlü krem de tamamen bitkisel içeriklidir. Egzamadan kaynaklanan tahriş olan bölgeye uygulandığında istenilen etkiyi verir. Hafif masajlarla egzamalı bölgeye günde 2 defa uygulanmalıdır. Eumovate krem doktor kontrolü altında kullanılması gereken kremlerden biridir. Kesinlikle yüz bölgesine uygulanmamalıdır.

Krem, hassas ve tahriş olmuş cilt üzerinde etkilidir. Kullanılmadan önce cildin iyice temizlenmesi gerekmektedir. İçerisinde herhangi bir kimyasal madde bulunmamaktadır. Fiyatı uygundur.

Betasalic Krem

Betasalic adlı krem genellikle akşam sürülür. Bu yüzden ışık almaması gerekir. İçerisindeki antibakteriyel sayesinde mantar ve bakteri üretimini engeller. Özellikle kafa bölgesinde ve kıllı bölgelerde kullanılması uygundur.

Ardıç Katran Özlü Krem

Tamamen bitkisel içerikli olan bu krem, tahriş edilmiş bölgelerde kullanılır. Günde iki kez kullanılır. Kimyasal içerik bulundurmayan bu krem sedef hastalığı için de kullanılır. Egzama tedavisinde birden fazla krem kullanmayın! Size iyi gelen kremi bulun ve ona devam edin. Bazı kremler var ki kullanım süreci azdır. Tekrar çıkmaması için biraz dikkat etmelisiniz.

Eumovate Krem

Doktor kontrolünde kullanacağınız bir başka krem ise eumovate adlı kremdir. Bu krem yüksek oranda kullanılmaktadır. Böcek ısırıldıkların da ve pişik olan yerlerde kullanılır. Günde 4 kez kullanılan krem zaman geçtikçe azaltılmaktadır.

Eumovate kreminin en etken maddesi klobetazon bütirattır. %0,05 klobetazon ve %17 bütirat içerir. Su ile yıkanan bir kremdir. Lokal etkili bir krem olan Eumovate vücutta egzamadan kaynaklı şişlik, kızarıklık ve iltihaba neden olan kimyasalların etkisini azaltmaktadır. Cilt enfeksiyonlarında, aşırı duyarlılık durumunda, cilt lezyonlarında kullanılmamalıdır. Kan damarlarını büzücü etkisi olduğu için böcek ısırığı, alerjik nedenli deri iltihabı gibi rahatsızlıkları engellemektedir. Unna ve atopik egzama rahatsızlığında kullanılmaktadır. Klobetazon bütirata karşı alerji riski taşıyan kişilerin bu ilacı kullanmaması gerekir. Kaşıntı önleyici ve azaltıcı etkisi bulunan bu krem, doktora danışılmadan kullanılmamalıdır. İlacın yan etkileri fazla olduğu için, çocuklar bu ilacın yan etkilerine karşı daha fazla hassastır. Bu ilacın kullanılmaya başlanılmasının ardından mantar, bakteri, virüsten kaynaklanan enfeksiyon belirtileri görülürse doktora başvurulmalıdır. Bu ilaç alındıktan sonra iyileşme görünmüyorsa veya yaralarda genişleme devam ediyorsa ilacın alımı durdurulmalı doktora başvurulmalıdır. İlaç kullanılmaya başlandıktan sonra kızarıklık, şişlik ve kabarıklıklar bir süre alevlenebilir ancak ilacın düzenli kullanımı sonrasında yaraların kapandığı, kızarıklıkların söndüğü ve kabarıklıkların düzeldiği gözlemlenecektir. Göz kenarları ve dudak kısmına uygulanmamalıdır. Göz kapaklarına uygulanması halinde göze temas etmemesine çok dikkat edilmelidir. Göze kaçması glokoma neden olacağından, göze kaçması durumunda bol suyla yıkanmalıdır. Krem uygulanan bölgeye kesinlikle bandaj yapılmamalıdır. Krem uygulanan yer kıyafet altına geliyorsa yarayı sıkmayan, rahat ve bol giysiler giyilmelidir. Hamilelik ve emzirme dönemlerinde doktora danışılmadan kullanılmamalıdır. Gerekmedikçe hamilelik döneminde kullanılmamalıdır.

Hekiminiz bu ilacı size nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmalısınız. Tedavi süresi boyunca doktorunuzun direktifi dışında ilaç bırakılmamalı ve başka bir tedaviye girişilmemelidir. Krem tedavi gerektiren bölgeye ince bir tabaka halinde ve hafif masaj hareketleriyle uygulanmalıdır. Eumovate, iyileşme gerçekleşene dek günde en fazla 4 defa uygulanmalıdır. İyileşme sonrası doktorunuzun tavsiyesiyle uygulama sıklığı azaltılabilir.

Dermovate Krem

Dermovate krem de doktorunuz reçetenize yazmadan kullanamayacağınız kremlerden biridir. Egzamadan kaynaklanan kızarıklık ve tahrişi gidermektedir. Sudocrem egzama ve güneş yanıkları tedavisinde kullanılmaktadır. Özellikle akşamları kullanılması tavsiye edilen Sudocrem, ciltteki lekeleri ve kızarıklıkları gidermek için kullanılır. Advantan kişisel olarak reçete edilen bir ilaçtır. Deri kalınlaşması, deri yüzeyinde tabaka oluşması, ödem, kaşıntı gibi egzamadan kaynaklanan belirtileri hafifletmektedir. Yüksek su ve yağ derecesine sahip olduğu için egzamalı bölgeyi nemlendirmektedir.

Dermovate adlı krem ise doktora danışmadan kullanılacak bir krem değildir. Cilt üzerinde tahriş ve kızarıklık olan bölgelerde kullanılır. Yan etkilerinden biri ise kılların artış göstermesidir.

Hipokort

Hipokort vücutta kızarıklığa, şişkinliğe ve egzamadan kaynaklanan diğer belirtileri azaltmakta kullanılan bir kremdir. Kaşıntıyı önler ve deri iltihabını giderir. Kırmızı renkli deri tahrişini ve kabarcıkları gidermeye yardımcı olur. Ketoral şampuan ise haftada 2 defa kullanılabilmektedir. Ketokonazol içerir ve dermatit (egzama) hastalığında yoğun olarak kullanılır. Dermatop kremin etkin maddesi prednikarbattır. Bu merhem vücutta kızarıklık, şişlik ve iltihaba neden olan kimyasalların etkisini azaltmaktadır. Şeker hastalığı yaşayan kişilerin kullanmadan önce doktoruna danışmaları gerekmektedir. Bu ilaç kandaki ve idrardaki şeker oranını artırabiliyor.

Sudocrem Krem

Bir başka egzama kremi ise sudocrem. Bu krem, sivilce, egzama ve güneş kızarıklıklarında kullanılır. Genellikle akşamları kullanılan bu krem, sert ve kıvamlıdır.

Ketoral Krem

Doktor kontrolünde kullanılan ketoral, çok kullanıldığı zaman saçların incelmesine ve dökülmesine neden olur.

Softto Krem

Bu kremi eczanelerde bulabilirsiniz.

Pruzon Krem

Başka bir egzama kremi ise pruzon adını taşır. Aynı zamanda kuru ciltler için olan dermaintense adlı krem de içerisindeki B12 vitamini ile cildinize iyi gelecektir.

Bepanthen Plus Krem

Bepanthen krem ise tamamen bitkisel içerikli olmasına rağmen cilt problemlerini gidermektedir. Ayrıca yoğun nemlendirme özelliği bulunması açısından egzamalı bölgeye gönül rahatlığıyla uygulanabilmektedir. Sadece egzama hastası olan kişiler değil cerrahi deri operasyonları geçiren kişilerde de tedavi amaçlı kullanılmaktadır.

Benzer Yazılara Göz Attınız Mı ?
Sayfa başına git