Edirne Kent Ormanı

Edirne Kent Ormanı
2 Mart 2017 tarihinde eklendi, 616 kez okundu.

Yaz aylarının geride bırakılıp sonbahari tüm güzelliğiyle karşıladığımız bir dönemde mutlaka Edirne şehrine biz gezi düzenlemenizi tavsiye ederiz. Selimiye Camii’nden Meriç Köprüsü’ne kadar buram buram tarih kokan bu kentte mutlaka görmeniz gereken bir başka yer Edirne Kent Ormanı’dır.

Haftanın yorgunluğunu üzerinizden atıp sesten ve her türlü gürültüden uzak kalmak isteyenler mutlaka rotasını Edirne Kent Ormanı’na doğru çevirmelidir. Edirne’nin temiz havasını ve yeşil yükünü taşıyan Kent Ormanı, başta Edirne halkı olmak üzere pek çok insanın hafta sonu keyfi için tercih ettiği mekanların başında yer alır. Kent Ormanı, Edirne merkeze yaklaşık olarak 2 km uzaklıktadır ve Edirne – Karaağaç yolu üzerindeki Meriç Nehri kıyısında bulunmaktadır.

Bol çeşitli ağaçların yer almış olduğu ormanda, ak söğüt, saplı meyveli karaağaç, ovakaraağacı, titrek kavak, yabani erik, armut, muşmula gibi pek çok ağaç türleri bulunmaktadır. Tertemiz havada sevdikleriniz ile güzel vakitler geçirebilir, dinlenebilir, piknik yapabilir ya da sadece gelip eşsiz manzaranın tadına varabilirsiniz.

Edirne Kent Ormanı’nda Bulabileceğiniz Hizmetler

Hazırlıksız bir şekilde yakalanıp yada yol üstünden geçerken uğramışsanız ne yiyip ne iceceğiniz konusunda endişe etmenize gerek yok çünkü burada pek çok hizmet sunulmaktadır. Tunca Ltd. Şti. tarafından kiralanmış olan ormanda firmanın çeşitli tesisleri ve hizmetleri ile keyifli vakit geçirebilirsiniz. Firmanın vermiş olduğu belli başlı hizmetlerden bahsedecek olursak;

Hazır Mangal Keyfi

Tercihe göre sizler için hazırlanmış olan mangalları kullanabilir, yemeğinizi keyifle yiyebilme imkanı bulabilirsiniz. Üstelik mangalların temizlenme temizlenmesi de firmaya ait.

Kasap Reyonu

Bu reyondan tavuk ve et çeşitlerini temin edebilirsiniz.

Market Hizmeti

Orman içinde yer almış olan markette ihtiyacınız olan herşeyi bulabilirsiniz.

Hazır Piknik

Eğer sadece keyif yapmak istiyorsanız ve hiçbir işle uğraşmak istemiyorsanız sizin için orada mangal yakılıyor, siz hiçbir iş yapmadan yemeğinizi afiyet ile yiyorsunuz.

Eğlence Alanları : Bu orman içerisinde plaj voleybolu, çocuklar için oyun alanları, bisiklet parkurları, langırt, tavla, okey gibi pek çok eğlence türleri mevcuttur.

Edirne Kent Ormanı Nerede, Nasıl Gidilir ?

Edirne – Karaağaç yolu üzerinde yer almış olan Karaağaç Ormanı, başta İstanbuk olmak üzere Türkiye’nin birçok yerinden ziyaret akınına uğramaktadır. Edirne’den Karaağaç otobüslerine binerek Kent Ormanına kısa sürede gidebilirsiniz, çünkü Kent Ormanı merkeze sadece 2 km uzaklıkta yer almaktadır.

Adres : Karaağaç Mahallesi Lozan Caddesi No:10 – Merkez / EDİRNE

Telefon : 0530 016 57 57

Benzer Yazılara Göz Attınız Mı ?
Sayfa başına git