Durdurun Dünyayı İnecek Var !

Durdurun Dünyayı İnecek Var !
7 Ocak 2017 tarihinde eklendi, 710 kez okundu.

2017 ye girdiğimiz şu günlerde, kimileri vardır ki zamanı durdurmak ister. Bir bardak çayı sakinlikle içmek ister. Bütün gece deliksiz uyumak ister. Kim midir bunlar? Tabi ki taze anneler. Yeni doğum yapmış; çiçeği burnunda demeyeceğim, ”çiçeği loğusa tacında” taze anneler, şöyle sakinlikle içilmiş bir yudum sıcak çaya hasrettir. Zira evinize bir melek geldikten sonra, hiçbir şey bir daha eskisi gibi olmaz!

2017′ ye girdik mi girdik. Eskiden yeni yıla üç iki bir diyerek sayarak girseniz bile, bu yıl ninni söyleyerek girersiniz. Aklınızın ucundan aniden geçen tek dileğiniz ” bir an önce uyusa” oluverir. Zaten saatin on ikiyi vurması sizin için sıradan bir hale gelir. ‘Uyku mu o da ne ? ‘ Evinizin neşesi meleğiniz geldikten sonra, uyku kelimesi sözlükten itinayla çıkar. Kar mı yağıyor? Kartpostal görünümlü kar manzaralarını minik meleğinizle birlikte pencereden izlemekle yetinirsiniz. En doğalından saçlarınız, gözlerden akan uykularınız olur.

Taze anneyseniz, çevreden gelen her yoruma alışırsınız. Bebeğinizin aç olabileceğinden,üşüyor olabileceğine uzaktan bilmiş gözlerle yorum yapan gizli bir örgüt vardır. Yeni annelerin yüzde doksan dokuzunun maruz kaldığı bu örgüt her coğrafya da mevcuttur. Zamanla geçecektir

Çevrenizde gözlerinden uyku akan, uzun uzun saç ve makyaj yapabildiği günleri unutmuş birisi varsa o bir annedir sevgili okurlar. Lütfen itina ile davranınız. Zira naif ruhu anneliğin ilk zamanlarında daha da naif bir hal alarak, bir kedi miyavlamasına bile anlam yükleyerek ağlar bir hal almıştır. Aynı zamanda bebeğinin bir gülüşüyle kahkahalar atabilecek coşkuya da sahiptir. Bebeğiyle birlikte dünyayı dolaşabilecek enerjiye de sahiptir lakin, emzirme vaktinin geldiğini hatırlar. O halde” Durdurun dünyayı inecek var ! ”

Aslı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git