Düdüklüde Patates Yemeği Kaç Dakikada Pişer?

Düdüklüde Patates Yemeği Kaç Dakikada Pişer?
6 Ocak 2017 tarihinde eklendi, 1.626 kez okundu.

Düdüklüde patates yemeği kaç dakikada pişer ? Değerli hanımlar Türk mutfağının en leziz yemeklerinden birisi de patates yemeğidir. Özellikle etli patates yemeği soframızı renklendiren, damağımızı şenlendiren eşsiz lezzetlerden biridir. Düdüklüde patates yemeğini pişirmek çok daha kolaydır. İlk olarak patatesleri alalım, kabuklarını soyalım ve küp küp doğrayalım. Daha sonra ise, patates yemeğimizin sosunu hazırlayalım. Soğanları, domates ve biberi bir tencereye alarak, sıvı yağ ekleyelim. Bir kaşık domates salçası ekleyelim. Soğanlar ölünceye kadar sosumuzu kavuralım. Daha sonra düdüklüye alalım sosumuzu ve ardından küp küp doğranmış patatesleri ekleyerek karıştıralım.

Ardından patateslerin üzerine gelecek şekilde sıcak su ekleyelim. Sıcak suyun miktarı patatesin miktarına göre değişebilir, bu nedenle patateslerin üzerini kapayacak şekilde olması en doğrusudur. Tuzunu atalım ve artık düdüklünün kapağını kapatalım. Düdüklü tenceremizi ocağa koyalım.

Düdüklüde Patates Pişme Süresi

Değerli okurlar şimdi gelelim patates yemeğinin düdüklüde kaç dakika pişmesi gerektiğine. Patates yemeğinin lezzetli olması için güzelce pişmesi ve patateslerin yumuşaması, adeta ağızda dağılan bir tat alması gereklidir. Düdüklüde patates yemeği yaklaşık otuz dakika sonra pişmiş olacaktır.  Otuz dakika sonra ocağın altını kapatabilirsiniz. Patates yemeğiniz yemeye hazır olacaktır. Tam bir protein kaynağı olan ve saymakla bitmeyecek kadar çok faydası bulunan patatesi sizler de sofranızdan eksik etmeyin. Otuz dakikada düdüklüde patates yemeğinizi pişirerek, bu eşsiz tadın zevkini çıkartın. Afiyet olsun.

Etiketler:

Düdüklüde Patates Yemeği Kaç Dakikada Pişer? Konusuna 2 Yorum Yapıldı
  1. Irem dedi ki:

    Patatesi duduklu de 30dk pisirirseniz o patates patateslikten çıkar hamur olur

    1. Ceren dedi ki:

      Kesinlikle max 15 dakika belki o bile fazla

Sayfa başına git