Düdüklüde Nohut Pişme Süresi

Düdüklüde Nohut Pişme Süresi
4 Ocak 2017 tarihinde eklendi, 255 kez okundu.

Hanımların kurtarıcısı düdüklü tencereler:) Daha hızlı şekilde yiyeceklerinizi pişirmek isterseniz hemen düdüklü tencerenizden yardım alabilirsiniz. Ve şu da bir gerçektir hızlı pişmesinin yanı da ağzı hep kapalı olduğu için güzel pişer. Peki, düdüklüde nohut pişme süresi nedir ? Nohutları 1 gece suda beklettiğinizde pişme süresi kısalır ortalama 20 dakika da hazır olur. Su da bekletilmemiş ise 40 dakikada nohut pişmiş olur.

Nohutu pişirmenin püf noktaları

Nohutu pişirirken içine bir çay kaşığı kadar karbonat eklerseniz nohutun daha iyi pişmesini ve gazını azaltmış olursunuz. Düdüklüde pişirmeden önce geceden soğuk su içinde bekletmelisiniz. Sabahtan pişirirseniz akşama kadar özü çıkar ve kıvamı tam yerinde olacağı için lezzeti de daha çok artar.

Nohutun faydaları nelerdir?

İdrar söktürmeye yardımcı olur. Vücutta tıkanık damarların açılmasını sağlar. Kanı temizler ve bağırsakların yumuşamasını sağlar. Vücutta bulunan fazla tuzun dışarı atılmasını sağlar. Sırt ağrılarının dinmesine de yardımcı olur. Akciğerde iltihap ve yara var ise iyileşme sürecini hızlandırır. Bu akşam yemekte nohut yenilir o zaman 🙂

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git