Düdüklüde Karnabahar Pişme Süresi

Düdüklüde Karnabahar Pişme Süresi
5 Ocak 2017 tarihinde eklendi, 307 kez okundu.

Düdüklüde karnabahar pişme süresi nedir ? Karnabahar; A, B1, B2, C, E vitaminlerini ve kalsiyum, potasyum, klor, demir, silisyum, fosfor, magnezyum, sülfür minerallerini içerir. Pişirilme ve suda haşlanabilmesi bakımından karnabahar, özellikle diyet yapan kişilerin tercihi olmaktadır. İdrar söktürücü, vücuttaki zararlı maddeleri arındırıcı, kalp ve mide sağlığını korucuyu etkileri bulunan karnabahar, günlük folik asit ihtiyacını karşılamada da yardımcıdır. Şeker hastalarının da tüketebileceği besin olan karnabahar, obeziteye yakalanma olasılığını da azaltmaktadır.

Düdüklüde karnabahar pişme süresi yaklaşık 5-7 dakikadır. Havuç, soğanlı karnabahar yemeği 5-7 dakikada pişebilirken, kıymalı karnabahar yemeğinin pişme süresi 10-12 dakikayı bulabilir.

Pişirme Önerisi

Eğer düdüklüde kıymalı karnabahar yemeği yapılacaksa, zeytinyağı ile birlikte soğan, kıyma ve salça kavrulduktan sonra çiçek çiçek ayrılmış karnabahar ilave edilerek; kıymalar üste çıkacak kadar çok karıştırmadan, karnabahar salçaya bulanmalıdır. Yemek piştikten sonra ise bir borcam veya tabağa ters çevrildiğinde karnabaharlar ezilmemiş ve kıymalı sos üstte kalmış olarak servise hazır olacaktır. Karnabahar sade olarak haşlanarak tüketileceği zaman da birkaç tane yeşil yaprağı ile birlikte haşlanmalıdır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git