Düdüklü Tencerede Patlıcan Yemeği Kaç Dakikada Pişer ?

Düdüklü Tencerede Patlıcan Yemeği Kaç Dakikada Pişer ?
5 Aralık 2017 tarihinde eklendi, 21 kez okundu.

Düdüklü tencerede patlıcan yemeği kaç dakikada pişer ? Patlıcanlar türlerine göre çabuk ya da geç pişebilmektedir. Düdüklüde etsiz patlıcan yemeğinin pişme süresi on ya da on beş dakika kadar sürmektedir. Bu süreyi sadece patlıcanın sertliği etkilemektedir.

Düdüklüde Patlıcan Pişirme Süresi

  • Patlıcan ile yapılan türlü yemeğinin orta ateşte pişme süresi on dakika sürmektedir.
  • Patlıcan ile yapılan imambayıldı yemeğinin düdüklü tencere içerisinde pişme süresi yirmi beş dakika ile yarım saat arasında sürmektedir.
  • Düdüklü tencere içerisinde patlıcan musakka yemeğinin pişme süresi yirmi dakika ya da yirmi beş dakika sürmektedir.
  • Patlıcan oturtma yemeği düdüklü tencere içerisinde yarım saat ya da otuz beş dakika içerisinde hazır hale gelmektedir.
  • Düdüklüde patlıcan yemeğinin pişme süresi on beş dakika ile yirmi dakika arasında değişmektedir.
  • Düdüklü tencere içerisinde kuru patlıcan dolmasının pişme süresi yarım saat sürmektedir.

Patlıcan Düdüklüde Ne Kadar Sürede Pişer ?

Patlıcan yemeklerinin düdüklü tencere içerisinde pişme süreleri orta ocak üzerinde ve normal bir derecede pişirme süreleri olarak verilmektedir. Bu süreleri yemeklere katılmakta olan etler de etkilemektedir. Aynı zamanda düdüklü tencere içerisinde yapılacak olan patlıcan yemeğinin daha önceden kızarma ya da haşlanma gibi bir ön aşamadan geçmesi durumunda pişme süreleri biraz daha azalmaktadır. Bu durumların yanı sıra bir de patlıcanların sertliği ya da yumuşaklığı da pişme sürelerini etkilemektedir. Düdüklü tencere içerisinde yapılmakta olan yemeklerin süre dolduğu zaman başka bir aşamaya ihtiyacı yoktur. Süre dolduğu zaman servis aşamasına geçmeye hazır hale gelmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git