Düdüklü Tencerede Mumbar Dolması Kaç Dakikada Pişer ?

Düdüklü Tencerede Mumbar Dolması Kaç Dakikada Pişer ?
5 Aralık 2017 tarihinde eklendi, 20 kez okundu.

Düdüklü tencerede mumbar dolması kaç dakikada pişer ? Mumbar dolması sevenleri için mumbar dolması pişirme süresi çok önemli bir yer tutmaktadır. Mumbar dolması oldukça zor hazırlanan bir yemek türü olmaktadır.

Mumbar Dolması Düdüklüde Ne Zaman Pişer ?

En güzel pişirme yöntemi ise düdüklü tencere içerisinde pişirme yöntemi olmaktadır. Bunun nedeni ise düdüklü tencere içerisinde normal tencerelere oranla daha hızlı ve sağlıklı bir pişme aşaması gerçekleştirmektedir. Düdüklü tencere içerisinde kısık ve küçük ateş de mumbar dolmasının pişme süresi kırk beş ya da elli dakika kadar sürmektedir. Mumbar dolmasının kısık ateş üzerinde pişirilmesinin nedeni mumbar dolmalarının dağılmaması ve aynı zamanda kısık ateşte piştiği zaman daha lezzetli oluyor olmasıdır. Mumbar dolması orta ateş üzerinde kısık da pişirildiği zaman pişirme süresi on dakika kadar azalmaktadır. En sağlıklı ve en doğru pişme aşaması kısık ateşte ve küçük ocakta pişmesi olmaktadır.

Düdüklüde Mumbar Dolması Nasıl Yapılır ?

Mumbar dolmaları düdüklü tencerede pişirileceği zaman mumbarların üzeri biraz geçecek şekilde su eklenmelidir. Fazla su eklenmesine gerek bulunmamaktadır. Düdüklü tencere içerisinde az su ile daha hızlı bir pişme işlemi uygulanmaktadır. Sürenin sonunda oldukça lezzetli ve tam istenildiği şekilde mumbar dolmaları pişmiş olacaktır. Normal tencerede düdüklü tencereye oranla daha uzun bir pişme süresi uygulanmaktadır. Eğer düdüklü tencere de daha kısa bir süre de pişme işlemi tamamlansın isteniyorsa o zaman mumbar dolmaları büyük ocak da ve hızlı ateş üzerinde pişirilmelidir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git