Düdüklü Tencerede Keşkek Kaç Dakikada Pişer ?

Düdüklü Tencerede Keşkek Kaç Dakikada Pişer ?
5 Aralık 2017 tarihinde eklendi, 17 kez okundu.

Düdüklü tencerede keşkek kaç dakikada pişer ? Bazı yörelerin en çok sevdiği yemeklerden birisi olan keşkek bazı yöreler tarafından da bilinmemektedir. Ancak bilen kişilerin çok sevdiği ancak zor bir pişme süresine sahip olan yemek çeşididir.

Keşkek Düdüklüde Ne Kadar Sürede Olur ?

Düdüklü tencerede keşkeğin pişme süresi bir saat ile kırk beş dakika arasında değişmektedir. Bu pişme süresinde keşkek için kullanılmakta olan buğdayında etkisi bulunmaktadır. Bazı keşkeklik buğdaylar daha kısa bir sürede piştiği ve çabuk istenilen kıvama geldiği için süre biraz daha kısa olmaktadır. Bunun yanı sıra bir de zor pişen buğdaylar bulunmaktadır. Bu tür buğdayların pişme süresi daha uzun sürmektedir. Keşkeğin en önemli noktası keşkeklik buğdayın en doğru kıvamda pişirilmesidir. Doğru ve tam kıvamında pişirmek oldukça dikkat istemektedir. Bu nedenle de bütün olasılıklar göz önüne alınmalıdır.

Buğdayın çabuk pişiyor olup olmaması, ateşin durumu gibi konular pişme süresini oldukça etkilemektedir. Eğer buğdayın durumu bilinmiyor ise yukarıdaki pişme süresinde hazır olması için orta dereceli bir ocakta ve normal ateş hızında pişirilmesi gerekmektedir. Bu sayede herhangi bir sürpriz ile karşılaşma durumu ortadan kalkar. Aynı zamanda belirtilen sürede tamda istenilen kıvamda keşkek hazır duruma gelmiş olur. Düdüklü tencere diğer tencerelere oranla pişirme süresini hemen hemen yarıya indirmektedir. Düdüklü tencere sayesinde daha hızlı bir pişme süresi izlenmektedir. Bu nedenle keşkek en güzel düdüklüde olmaktadır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git