Düdüklü Tencerede Kelle Kaç Dakikada Pişer ?

Düdüklü Tencerede Kelle Kaç Dakikada Pişer ?
5 Aralık 2017 tarihinde eklendi, 13 kez okundu.

Düdüklü tencerede kelle kaç dakikada pişer ? Düdüklü tencere zor pişmekte olan bir çok yemeğin daha hızlı pişmesini sağlamaktadır.

Kelle Düdüklüde Kaç Saatte Haşlanır ?

Eğer kelle düdüklü tencerede önce haşlandıktan sonra pişirilecek ise kelle pişme süresi biraz daha kısa sürmektedir. Ancak haşlama işlemi yapılmadan direk olarak kelle düdüklüde pişirilecek ise daha uzun bir pişme süresine sahip olacaktır. Kelle normal bir tencere içerisinde kırk dakika haşlanır ise düdüklü tencere içerisinde de elli dakika pişmesi gerekmektedir. Eğer kellenin haşlama işlemi de düdüklü tencere içerisinde gerçekleşecek ise bu süre kırk dakikaya düşmektedir. Bu süreler koyun ve keçi kellesi için geçerli olmaktadır. Kuzu kellesi düdüklü tencere içerisinde otuz dakika da pişmektedir. Bu süreyi kellerin büyüklükleri ve yaşları da etkilemektedir.

Düdüklüde Kelle Nasıl Pişirilir ?

Kellenin pişme süresini etkileyen diğer bir unsur da ocağın hızı olmaktadır. Bu süreler normal hız da yanmakta olan ve orta boyutta ki ocakla verilen süreler olmaktadır. Eğer kelle küçük ocakta ve kısık ateş de pişirilecek ise bu süreler yaklaşık olarak iki katına çıkmaktadır. Eğer büyük ocakta ve hızlı olarak pişirilecek ise bu süre yaklaşık olarak yarısına inmektedir. Ancak hızlı ateş üzerinde pişirme işlemi uygulanırken dikkatli olunması gerekmektedir. Çünkü hızlı ve büyük ateş de unutulması durumunda yanma ihtimali oldukça yüksek olmaktadır. Kellenin pişme hızını etkilemekte olan her türlü faktör göz önüne alınarak pişirme işleminin gerçekleştirilmesi en doğru seçenektir.

Düdüklü tencerede kelle kaç dakikada pişer ? Peki, düdüklüde kelle yapımı hakkında siz ne düşünüyorsunuz ? Düşüncelerinizi konu altında yer alan yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git