Düdüklü Tencerede Hindi Kaç Dakikada Pişer ?

Düdüklü Tencerede Hindi Kaç Dakikada Pişer ?
5 Aralık 2017 tarihinde eklendi, 21 kez okundu.

Düdüklü tencerede hindi kaç dakikada pişer ? Yılbaşının geleneksel bir yemeği haline gelen hindi oldukça zor pişmektedir. Bu nedenle de genel olarak ocak üzerinde pişirmek göze alınamamakta ve fırın içerisinde pişme işlemi uygulanmaktadır.

Düdüklüde Hindi Nasıl Pişirilir ?

Hindinin ocak üzerinde tam anlamıyla ve hızlı pişmesi sadece düdüklü tencere ile sağlanabilmektedir. Düdüklü tencere içerisinde hindiyi nasıl pişirmek istenirse o şekilde pişirilebilmektedir.

  • Hindi kapama yapılmak isteniyor ise hindi kapamanın düdüklü tencere içerisinde pişme süresi yirmi beş dakika ya da yarım saat kadar sürmektedir.
  • Hindinin düdüklü tencere içerisinde sadece haşlanma işlemi uygulanacak ise o zaman kırk ya da kırk beş dakika kadar bir süreye ihtiyacı bulunmaktadır.
  • Parçalanmış bir şekilde hindi pişirilmeyi düşünülüyor ise düdüklü tencere içerisinde yarım saatin sonunda hazır hale gelmektedir.
  • Düdüklü tencere içerisinde hazırlanan sebzeli hindi budunun pişme süresi yirmi baş dakika ile yarım saat arasında değişiklik göstermektedir.
  • Parçalanmadan bütün olarak pişirilen hindinin düdüklü tencere içerisinde pişme süresi bir saat kadar sürmektedir.

Düdüklüde hindi pişirme süresi hindinin büyüklüğüne göre artış göstermektedir. Hindiler pişirilir iken düdüklü tencere içerisine yeteri kadar su konularak pişme işlemine başlanmalıdır. Normal tencerelerde olduğu gibi kapağının açılarak su ekleme olasılığı olmadığı için yeteri kadar su konulmalıdır. Yoksa pişme süresi sona ermeden düdüklü tencere içerisindeki su bitecektir ve hindi pişmeden yanmaya başlayacaktır. Bu nedenle tam kıvamında su eklenerek tencerenin kapağı kapatılmalıdır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git