Düdüklü Tencerede Fasulye Kaç Dakikada Pişer ?

Düdüklü Tencerede Fasulye Kaç Dakikada Pişer ?
5 Aralık 2017 tarihinde eklendi, 18 kez okundu.

Düdüklü tencerede fasulye kaç dakikada pişer ? Taze ve kuru fasulyelerin ikisinin de birbirinden ayrı pişme süreleri bulunmaktadır.

Düdüklüde Taze Fasulye Pişme Süresi

Düdüklü tencere içerisinde erimeden bir taze fasulye pişirme süresi on dakika kadar sürmektedir. Bunun nedeni ise düdüklü tencere içerisinde taze fasulyenin daha hızlı pişiyor olmasıdır. Taze fasulye yapılırken dikkat edilmesi gereken nokta taze fasulyelerin erimemesi ve baygın bir şekilde durmamasıdır. Pişmiş tam kıvamında baygın görünmeyen güzel bir görüntüye sahip olan taze fasulyenin en ideal pişirme süresi on dakikadır. Bu sürenin dolmasının ardından taze fasulye servise hazır duruma gelmektedir.

Düdüklüde Kuru Fasulye Kaç Saatte Pişer ?

Taze fasulyenin pişirilmesinin önemli olduğu kadar kuru fasulyenin pişirme aşaması oldukça önemlidir. Kuru fasulye genellikle bir gece önceden ıslatılarak pişirilmektedir. Bir gece önceden ıslatılarak düdüklü tencere içerisinde pişirilecek olan kuru fasulyenin en ideal pişme süresi yirmi ya da yirmi beş dakika kadar olmaktadır. Bir gece önceden ıslatılmamış kuru fasulyenin pişme süresi ise kırk ya da kırk beş dakika kadar sürmektedir. Bunun nedeni ise ıslatılmamış olan kuru fasulyenin daha uzun bir pişme süresine ihtiyaç duyuyor olmasıdır. Taze fasulyenin erime ihtimalinin olduğu gibi kuru fasulyenin de erime ihtimali bulunmaktadır. Bu yüzden bu süreler içerisinde kuru fasulye pişirildikten sonra hemen servis edilmelidir. Bir kere daha pişme işlemi uygulanmamalıdır. Bir kere daha pişme işleminin uygulanması durumunda kuru fasulyeler eriyecektir. Be nedenle düdüklü tencere içerisinden alındığı gibi servis işlemi uygulanmalıdır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git