Düdüklü Tencerede Dolma Kaç Dakikada Pişer ?

Düdüklü Tencerede Dolma Kaç Dakikada Pişer ?
5 Aralık 2017 tarihinde eklendi, 19 kez okundu.

Düdüklü tencerede dolma kaç dakikada pişer ? Düdüklü tencere içerisinde dolma çeşitlerinin hemen hemen hepsi pişirilmektedir. Hepsinin birbirinden farklı pişme süreleri bulunmaktadır.

Düdüklüde Biber Dolması Kaç Dakikada Pişer ?

Biber dolmasının düdüklü tencere içerisinde pişme süresi otuz ya da kırk dakika kadar sürmektedir. Bu süre iç harcın çiğ olarak konulduğu durum için geçerli olmaktadır. Eğer iç harcı önceden pişirilerek hazırlanan biber dolmasının düdüklü tencere içerisinde pişme süresi on beş ya da yirmi dakika arasında değişmektedir.

Düdüklüde Kabak ve Patlıcan Dolması Kaç Dakikada Pişer ?

Kabak dolmasının pişme süresi kırk dakika kadar sürmektedir. Bu süre zor pişen ve iç harcı çiğ olan kabak dolmaları için geçerli olmaktadır. İç harcının pişmiş olması durumunda on dakika daha erken bir pişme süresine sahip olmaktadır. Eğer kabak dolması daha kolay pişmekte olan bir kabak ile yapılmış olması durumunda pişme süresi yarım saat olmaktadır. İç harcın pişmiş olması durumunda ise bu süre yirmi dakika kadar sürmektedir.

Kuru patlıcan dolması iç harcı çiğ olarak düdüklü tencere içerisinde yarım saat içerisinde pişmektedir. İç harcın pişmiş olması durumunda kuru patlıcan dolmasının pişme süresi yirmi dakikadır. Sürenin sonunda servise hazırdır.

Yaprak Sarma Düdüklüde Kaç Dakikada Pişer ?

İç harcı çiğ olarak hazırlanmış bir yaprak sarmasının düdüklü tencere içerisinde pişme süresi kırk dakika sürmektedir. İç harcı önceden pişirilmiş olur ise düdüklü tencere içerisinde yaprak sarmasının pişme süresi yarım saat olmaktadır. Düdüklüde yaprak sarmanın pişme süresi yaprakların kalın ya da ince olmasına göre değişir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git