Dudak Üstü Tüylerini Seyreltmenin Yolları

Dudak Üstü Tüylerini Seyreltmenin Yolları
18 Eylül 2017 tarihinde eklendi, 27 kez okundu.

Dudak üstü tüylerini seyreltmenin yolları nelerdir ? Her bakımlı kadının vazgeçilmez sorunlarından biri de tüylerdir. İnsanların yüzleri ön plan da olduğu için genel makyajdan önce pürüzsüz ve tüysüz bir yüz her kadın için idealdir. Özellikle kadınlar favori yanak ve dudak üstü tüylerini çok sorun ederler ve bu sorunlara çözüm aramaya başlarlar. Bu çözümler genellikle geçici çözümler olabilir. Mesela ağda, epilasyon aleti, tüy dökücü kremler, jilet ve benzeri bir sürü geçici yöntemler deneyerek bu gibi sorunlardan bir süre uzaklaşmış olurlar.

Aslında bu sorun hormonlardan kaynaklıdır. Yani hormonlarımız çalıştığı sürece sağlıklı her insanın tüyleri çıkmaya devam edecektir. Her dönem kadınlar için bu tüyler baş belası ve zahmetli iş haline gelmiştir. Eskilerde kadınların tüylerden kurtulmak için yaptıkları en etkili ve en acı yöntem kendi evlerinde yaptıkları doğal ağdadır. Bu doğal ağda su, limon tuzu ve şeker karışımının ısı alarak karıştırarak yapılan akıcı bir maddedir.

Ama günlük teknolojik hayatta bu acılı ağdaların yerini lazer epilasyonlar almıştır. Lazer epilasyonlar da sağlığa zararlı UV ışınları içerdiğinden ve doğal sağlıklı yaşamın döngüsünü bozduğundan dolayı her insan tercih etmemektedir. Bu tercih etmeyen insanlar doğal yollar da çareyi aramışlardır. Önereceğimiz en etkili ve doğal çözüm aslında çok basittir. Yediğimiz lezzetli meyvelerden biri olan muzda bu çözüm saklıdır. Yediğimiz muzun kabuğunu atmayarak dudak üstü tüylerine sürdüğümüz zaman gittikçe azaldığı sonra da yok olduğunu gözlemleyebilirsiniz.

İçerdiği lif ve magnezyum, potasyum sayesinde birçok derde devam olan muz tüylerde de oldukça etkilidir. Sadece dudak üstü değil kollarda da etkilidir. Ayrıca dişlere sürüldüğün de dişlerin birkaç ton daha beyazladığını görebilirsiniz. Bu yöntemin etkili olması için asıl püf nokta sürekli olarak düzenli şekilde yapmaktır. Düzenli bir şekilde yapıldığın da kimyasal birçok maddeden daha sağlıklı ve daha başarılı bir yöntem olduğunu görebilirsiniz.

Dudak üstü tüylerini seyreltmenin yolları nelerdir ? En iyi, kolay, doğal, pratik, acısız, bitkisel evde tüy alma yöntemleri hakkında siz ne düşünüyorsunuz ? Düşüncelerinizi konu altında yer alan yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git