Dudak Üstü Tüylerine Çözüm Önerileri

Dudak Üstü Tüylerine Çözüm Önerileri
18 Eylül 2017 tarihinde eklendi, 25 kez okundu.

Dudak üstü tüylerine çözüm önerileri nelerdir ? Kadınların hiç şüphesiz ki, çekilmez buldukları tüylerin en başında dudak üstü tüylerin çıkması başta gelir. Bu tüyler alındığında ya yarım alınmış olur. Yani bir tarafı alınmış bir tarafı alınmamış olur. Ya da buradaki tüyler alınmış ama kökünden alınmamış olur. Bu da ayrı bir sinir bozucu bir durumdur. Tüm bunların yanında yanlış tüy alma yöntemleri yüzünden, cildimiz yıpranabiliyor. Ya da yanlış yöntemle tüyleri alma yöntemleri cildinde sorun bulunan kişilerde sivilcelenmelere sebep olabiliyor. Daha bunun gibi bir sürü problemle tüylerini aldıran kadınlar karşılaşabiliyor. Dudak üstü tüylerinizi aldırırken kendi cilt tipinize uygun tüy alma yöntemleri kullanmalısınız. Eğer bunu başaramaz iseniz, güzelleşeyim temizleneyim derken yara bere içinde kalabilirsiniz. Kadınların dudak üstü tüylerini alma yöntemlerinin başında cımbızla tüy alma gelir. Cımbızla tüylerinizi dudak üstü tüylerinizi almayı planlıyorsanız.

Öncelikle kendinize, güneşin iyice aydınlattığı ya da ışığı bol bir oda seçmelisiniz ki dudak üstü tüyleriniz çok iyi gözüksün. Eğer bu durumu iyi ayarlayamaz iseniz cımbızla tüylerinizi aldıktan sonra bir tarafı alınmış bir tarafı alınmamış ya da birazı kökünden alınmış birazı da üstünden alınmış tüylerle karşılaşabilirsiniz. Cımbızla tüy almak, göründüğünün aksine aslında zor bir durumdur. Çünkü tek tek o tüyleri görüp kökünden çekmek zorundasınız. Bu durumda da iyi gözlere sahip olmanızda cabası.

Herkesin bildiği üzere derilerin üstündü çıkan kıllar altında iyi yağ bezeleri barındırmaktadır. Bu yüzden de tüylerimizi aldıktan sonra yağ bezeleri yüzümüzün yüzeyine çıkar ve maalesef sivilcelenmeye sebep olur. Bunun sebebi cımbızla tüylerinizi almanızda olabilir. Diyelim ki böyle bir durumla karşılaştınız. Tüylerinizi aldığınızda dudağınızın üstünde normalde olamayan şekilde sivilcelenme meydana geliyor bu durumda tüylerinizi alır almaz. O bölgeyi yıkadıktan sonra yanınızda getirdiğiniz limonu sürün bu işlem dudak üstlerinin yanmasına sebep olacaktır. Bu duruma bir 5 dakika filan sabretmeniz hem tüylerinizin bir dahakine daha az ve seyrek çıkmasını sağlayacak. Hem de sivilcelenmeyi önleyecektir.

Dudak üstü tüylerine çözüm önerileri nelerdir ? En iyi, kolay, doğal, pratik, acısız, bitkisel evde tüy alma yöntemleri hakkında siz ne düşünüyorsunuz ? Düşüncelerinizi konu altında yer alan yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git