Dudak Üstü Tüylerine Bitkisel Çözüm Önerileri

Dudak Üstü Tüylerine Bitkisel Çözüm Önerileri
18 Eylül 2017 tarihinde eklendi, 60 kez okundu.

Dudak üstü tüylerine bitkisel çözüm önerileri nelerdir ? Bayanların oldukça şikayetçi olduğu konulardan biri de tüy problemidir. Çok fazla sorun haline gelen halleri de vardır. Bacak ve koltuk altı tüyleri bir şekilde örtülse de dudak üstü tüylerinin saklama imkanı yoktur. O yüzden bazı durumlarda dışarı çıkmak bile istenmez. Dudak üstü tüylerinin bazı çözüm önerileri de bulunmaktadır.

Dudak üstü tüylerinin en önemli bitkisel çözüm önerileri, bazı maskelerdir. En çok bilinenlerden bir tanesi, yumurta akı, mısır unu ve şeker karışımından oluşan kürdür. Bu karışımı haftada 3 ya da 4 defa uygulamak tüylerinizi azaltmada yardımcı olacaktır. Tabii ki bu kür ince olan tüyler de etkilidir. Kalın olan tüylerde etki göstermeyebilir. Başka bir çözüm önerisi ise zerdeçal ve süt karışımı olan kürdür. Bu karışım ise haftada iki defa uygulanmalı ve en az bir ay devam etmelidir. Önemli olan bir nokta var ki o da cildinizi tahriş ettiğini ya da alerji oluşturduğunu gözlemlediğiniz zaman hemen bırakmalısınız.  Böyle bir durumda da hemen doktora başvurmalısınız.

Diğer çözüm önerilerinden biri de nane kürüdür. Bir iki dal naneyi ince ince kıyıp çiğneyip yutmalı ve üstüne 2 – 3 yudum su içmelisiniz. Bu kürü ise yaklaşık iki hafta ya da 15 gün uygulamalısınız. Bundan başka ise aslanpençesi kürü vardır. Bu kür, kaynamış su içerisine koyularak yapılmaktadır. 5 dakika kaynatılan aslanpençesi sabah ve akşam aç karnına içilmelidir. Bu kürler de hormonları dengeleyip tüy oluşumunu azaltmaktadır.

Bütün bunları ilk iki denemede dikkatli olarak yapmalı ve alerji etkisi gösterdiğini hissedince bırakmalısınız. Eğer ki alerji yapar ise bunların haricinde lazer tedavisi de uygulayabilirsiniz. Ağda, ip ile de dudak üstü tüylerinizi alabilirsiniz. Bunun yanı sıra tüy dökücü kremler de kullanılabilir.

Dudak üstü tüylerine bitkisel çözüm önerileri nelerdir ? En iyi, kolay, doğal, pratik, acısız, bitkisel evde tüy alma yöntemleri hakkında siz ne düşünüyorsunuz ? Düşüncelerinizi konu altında yer alan yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git