Dudak Üstü Tüyleri Nasıl Yok Edilir?

Dudak Üstü Tüyleri Nasıl Yok Edilir?
18 Eylül 2017 tarihinde eklendi, 30 kez okundu.

Dudak üstü tüyleri nasıl yok edilir ? Kadınların vücutlarından değer verdikleri en önemli yerlerinden biridir yüzleri. Yüzlerini her zaman temiz ve pürüzsüz görmek isterler. Yüz güzelliği ve bakımı için ellerinden gelen çabanın en iyisini göstermeye çalışırlar. Genel de yüz de baş gösteren sorunlar sivilcelenme, güneş lekeleri, kırışıklıklar, kızarıklıklar, küçüklükten ya da sonradan meydana gelen çizikler yaralar bereler ve tüylenmeler. Yüzdeki tüylenmeler de genelde yanaklarda, çenede, bazı kişiler de alında, sonra saç bitim noktaları olan faullerde ve dudak üst kısmında istenmeyen tüylenmeler meydana gelebiliyor. Dudak üst kısmında oluşan tüylenme elbette ki bayanları çok rahatsız etmekte ve bunlardan kurtulmak için bayanlar çeşitli yollarda aramaktadır.

Dudak üstü tüylenmeden uzun süre de kurtulmak isteyen kişilere jiletle dudak üstü tüylerini almayı önermiyoruz. Sebebi ise jiletle kesilen tüyler kökünden alınmıyor sadece üst kısımdan kesilmiş oluyor haliyle kökü de sizde kalıyor. Durum da böyle olunca buradaki tüylenme bir dahakine erkekler de oluşan bıyıklanmaya dönüşüyor. Yani daha önce yumuşak ve az olan dudak üstü tüyleriniz daha sert ve çok çıkabilir. Çok çok mecbur kalmadıkça dudak üstüne jilet kullanmanızı tavsiye edemiyorum.

Dudak üstü tüylerinden uzun süreli olarak kurtulmak istiyorsanız. Kurtulma yöntemlerinden bir sıcak veya soğuk ağda bantlarıdır. Bu ağda bantlarını kullanırken, dudak üstü tüylerinizi kökünden alacaksınız. Kökünden aldığınız tüyleriniz daha geç çıkacaktır. Burada ağda bandıyla tüylerinizi almada önemli olan tüylerinizin çıkış yönünün tersine doğru yapıştırdığınız ağda bandını hızlı çekmektir. Bir diğer dudak üstü tüylerden kurtulma yöntemi ise ağda bandıyla ya da cımbızla aldığınız tüylerin çıkış noktalarına limon suyu sürmektir. Bu süreceğiniz limon suyu dudak üst kısmında hafif bir yanma meydana getirebilir, Bir on beş yirmi dakika sonra yıkacağınız için yanma hissi de kaybolacaktır.

Dudak üstü tüyleri nasıl yok edilir ? En iyi, kolay, doğal, pratik, acısız, bitkisel evde tüy alma yöntemleri hakkında siz ne düşünüyorsunuz ? Düşüncelerinizi konu altında yer alan yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git