Dudak Üstü Tüyleri Nasıl İnceltilir?

Dudak Üstü Tüyleri Nasıl İnceltilir?
18 Eylül 2017 tarihinde eklendi, 28 kez okundu.

Dudak üstü tüyleri nasıl inceltilir ? Bakımlı olma konusunda dudak üstü tüylerinin alınmasının önemi oldukça fazladır. Aman dikkat! Dudak üstü tüylerinden kurtulmaya çalışırken daha da artmasına sebep olanlardan olmayın zira günümüzde sık başvurulan yöntemlerden olan birçok dudak üstü alma şekli, tüylerin anlık olarak alınmasını sağlarken, köklerini besleyerek daha güçlü çıkmasına da yardımcı oluyor. Ayrıca kıllar tekrar çıktığında eskisinden daha kalın ve yayılmış şekilde çıkıyor ki çıkma süresi gündeliğe kadar sıklaşabiliyor. Peki, dudak üstü tüylerini inceltmek mümkün mü?

Eğer bu sorunun cevabını merak ediyor iseniz tam yerine geldiniz çünkü size az sonra ipin bu konudaki sırrını açıklayacağım. İp ile alma yöntemi oldukça zararsız, kolay, ucuz, etkili ve tüyleri incelten bir yöntem, ayrıca kıl köklerini inceltme etkisi var. Üstelik  ip ile aldıktan sonra, ne bölgenin yapışkanlığını geçirmek için bir yağa ihtiyacınız var, ne de işlem sonrası kızarıklığı geçirmek için çeşitli kremlere.. Şimdi gelin beraber iple dudak üstü nasıl alınır bir bakalım:

Bunun için annelerinizin dikiş ipi olarak kullandığı bir ipi dahi kullanabilirsiniz. İpten yaklaşık 4 karış uzunluğunda koparın. Ardından ipi ikiye katlayıp, ortadan döndürün ve işaret parmaklarınız ile baş parmaklarınıza geçirin. Üst iç dudak kısmını diliniz ile şişirerek, tüylerinizin, ipi kıvırdığınız yere sıkışarak kopmasını sağlayın. Aynı işlemi tüm dudak üstünüzde uygulayın. İlk denemelerde ipe tüy kıstırmak sizin için zor ve karmaşık gözükebilir fakat eliniz zamanla alışacaktır. Yalnız dudak üstünüzü alırken ipe dudağınızı kıstırmamaya ve iz yapmamaya dikkat edin. Dudak üstünüzü almaya diğer yöntemlerden ziyade iple devam ettiğiniz takdirde tüylerinizin büyük oranda inceleceğine tanık olacaksınız. Ayrıca, eğer dudak üstünüzü kuaförde aldırmakta iseniz, tercihiniz sorulduğunda ipi söylemeyi lütfen ihmal etmeyin. Unutmayın ki ip ile tüylerin incelebilmesi için süreklilik şarttır. Kolay gelsin…

Dudak üstü tüyleri nasıl inceltilir ? En iyi, kolay, doğal, pratik, acısız, bitkisel evde tüy alma yöntemleri hakkında siz ne düşünüyorsunuz ? Düşüncelerinizi konu altında yer alan yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git