Dudak Üstü Tüyleri Nasıl Geçer?

Dudak Üstü Tüyleri Nasıl Geçer?
18 Eylül 2017 tarihinde eklendi, 25 kez okundu.

Dudak üstü tüyleri nasıl geçer ? Dudak üstü tüyleri bir kadının en çok nefret ettiği olaydır.  Öyle ki erkekler bile bu tüyleri çok itici bulup bir kadına yakışmadığını vurgular. Bacak, kol, bikini, koltuk altı bölgesi gibi kapatılacak bölgelerin aksine dudak üstü ve çevresi hep göz önünde bulunur ve saklanması mümkün değildir.

Bu durum ise daha can sıkıcı olur ve dudak üstü bölgesinin çok dikkatle temizlenmesi gerektiğini gösterir. Hiçbir tüy, kıl sonsuza kadar kalıcı olarak azaltılmaz maalesef. Yaşamsal fonksiyonlar sürdüğü sürece ve hormonal aktiviteler devam ettikçe, sürecektir.  Dudak çevresindeki tüyler doğuştan var olup, ergenlik ile daha belirgin hale gelir. Bazı kadınlarda daha kalın köklü çıkar, bazıların da ise pek fark edilmez. Daha çok hormon bozukluğuna veya kullanılan ilaçlara bağlı olarak(örneğin kadın doğum hapları)sonradan daha belirgin hale de gelebilir. Bu durum tedavi edilmedikçe ve hormon dengesi kontrol altına alınmadıkça ortadan kalkmaz.

Güneşe çıktığınızda özellikle açık ten rengine sahip biriyseniz, tüyleriniz açık renkli olsa bile çok göze batacaktır. Bazen karşı taraftaki kişi sizi rencide etmek için kedi tüyü kelimesini kullanabilir. Bunu duymak istemiyorsanız kesinlikle dudak üstünü kontrol etmeden dışarı çıkmamalısınız. Tüy alma işlemi ne yazık ki biz kadınların en büyük çilesi. Bu nedenle hep bir arayış içindeyizdir.  Bunun için ağda, epilasyon gibi birçok yöntem çıkmıştır ortaya. Dudak üstü için ise ip ile alma yöntemi çok yaygındır. Kuaförde ve kendinizin de yapabileceği basit bir yöntem olan ip yöntemi gayet iyi sonuç verir. Hem alındıktan sonra bölgede hafif geçici bir kızarıklık olur ama daha sonra ağda gibi bir kararma yapmaz. Ayrıca bazı kişiler çok sık iple tüylerini aldıktan sonra o bölgenin köreldiğini vurgulamıştır. Dudak üstünü tüyler çıkmadan bir kaç kez ip ile geçerseniz o bölgedeki duyu sinirlerini bozabilirsiniz.

Dudak üstü tüyleri nasıl geçer ? En iyi, kolay, doğal, pratik, acısız, bitkisel evde tüy alma yöntemleri hakkında siz ne düşünüyorsunuz ? Düşüncelerinizi konu altında yer alan yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git