Dudak Üstü Tüyleri Nasıl Dökülür?

Dudak Üstü Tüyleri Nasıl Dökülür?
18 Eylül 2017 tarihinde eklendi, 56 kez okundu.

Dudak üstü tüyleri nasıl dökülür ? Çoğu kadının daimi derdi olan dudak üzeri tüyleri bizlere bazen sorun çıkarabiliyor. İstenmeyen tüy olmak zor şey olabilir. Hele ki diğer bölgelerimizdeki tüyler biraz daha saklanabilse de dudak üstü tüyleri saklanamıyor ve ayrıca bazılarımıza çok büyük dert olabiliyor. Bazı kadınlarda dudak üstü tüyleri çok kalın ve koyu olabilirken bazı kadınlarda ise ince ve açık renkli oluyor. İnce ve açık renkli dudak üstü tüylerine sahip kadınlar ise bir nebze daha şanslı. Peki ya bu dudak üstü tüyü sorunsalından nasıl kurtulacağız? Çözüm ne olur?

Bazı kadınların ki ağda ile kolayca azalabilirken bazı kadınlara ise hiç fayda etmiyor. Bununla ilgili birkaç tane kür var aslında. Ben şimdi bir tanesinden bahsetmek istiyorum. Bu kür için zerdeçal ve süt yeterli olacaktır ve kür tek sefer içindir. Yani her seferinde yeni ve taze bir kür hazırlamalısınız.

Malzemelerimizin ölçüsü ise 1 tatlı kaşığı zerdeçala 1 yemek kaşığı süt oranında yani bire iki olarak düşünebiliriz. Hazırlanmasında ise zerdeçalı ve sütü birbiriyle karıştırmak yeterli olacaktır. Kürü dudak üzeri tüylerinizi aldıktan sonra uygulamanız gerekecektir. (Ağda veya iple alabilirsiniz.) Geri küre dönecek olursak, tüylerinizi aldıktan sonra karışımı dudağınızın üzerine sürüyorsunuz. Yaklaşık yarım saat ile 35 dakika arası bekliyorsunuz. Bu süreçte karışımın cildinizde kuruması gerekli. Karışımın kuruduğundan emin olduktan sonra artık ılık suyla dudak üzerinizi temizleyebilirsiniz. Aman sakın canınızı yakmayın. Peki bu kürü ne kadar süre mi uygulayacağız?

Dudak üzeri karışım kürünü 4 hafta ile (en az 4 hafta) 8 hafta arası uygulayabilirsiniz. Bu süreçte cildinizi tahriş etmemeye özen göstermelisiniz. Ayrıca karışımı haftada en az 2 kez uygulamanız size daha iyi bir sonuç çıkaracaktır. Dudak üstü tüylerinizi aldığınız her seferde uygulamakta fayda olduğunu düşünüyorum. Söylediğimiz gibi cildinizi tahriş etmemeye özen göstermelisiniz.

Dudak üstü tüyleri nasıl dökülür ? En iyi, kolay, doğal, pratik, acısız, bitkisel evde tüy alma yöntemleri hakkında siz ne düşünüyorsunuz ? Düşüncelerinizi konu altında yer alan yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git